Forbes yazarına göre bu grafik, XRP için geri dönüşün habercisi

Forbes yazarı ve analist Naeem Aslam, Ripple'ın (XRP) aşırı satım durumunda bulunduğunu ve şu anki değerinin giriş için iyi bir fırsat olabileceğini söyledi.

Haziran ayının sonlarına doğru 0.50$’ları görerek 2019’un en yüksek seviyesine ulaşan Ripple (XRP), o tarihten sonra yaklaşık %50 değer kaybetti ve şu anda 0.26$’dan işlem görüyor. Ancak bir analiste göre, XRP büyük bir geri dönüşe hazırlanıyor.

ThinkMarkets’ın baş piyasa analisti Naeem Aslam, XRP‘nin aşırı satım durumunda olduğunu ve şu anki değerinin giriş için iyi bir fırsat sunduğunu düşünüyor.

Aslam tarafından paylaşılan haftalık grafiğe göre, XRP şu anda 200 günlük hareketli ortalamasının altında seyrediyor ve RSI değeri de 37’nin altına düşmüş durumda. Yani bu indikatörlere göre, ayıların gücü tükenmiş olabilir.

Bitcoin’in pazar payı artarken altcoin’ler eziliyor

Aslam’in XRP için yükseliş tahmini, Bitcoin’in hızla tırmanan piyasa payının ve altcoin’lerin çöküşüyle ilgili konuşmaların arttığı bir zamanda geldi.

Bitcoin’in piyasa payı Mart ayında %50 civarındayken 5 ayda %69’a kadar çıktı. Bu oran, son 2.5 yılın en yüksek seviyesi.

Verilere göre, Bitcoin’in piyasa payındaki artış diğer kripto paralardan gidiyor. Ocak 2018’de %15 olan Ripple’ın piyasa payı, Mart ayında %10 civarındayken şu anda da %4’e kadar gerilemiş durumda.

“XRP’ye ihtiyatlı yaklaşılmalı”

Bazı grafikler XRP için “al” diye bağırsa da bazı analistler yatırımcıları dikkatli ve ihtiyatlı olmaya çağırıyor.

Plouton Mining’in kurucu ortağı olan Cole Walton, kripto para piyasasının giderek daha rekabetçi bir yer hâline gelmesini gerekçe göstererek yatırımcıların XRP yatırımını düşünürken temkinli olmalarını tavsiye ediyor.

Öte yandan deneyimli borsacı Peter Brandt de geçtiğimiz geçtiğimiz günlerde Ripple’ı XRP’nin fiyatını manipüle etmekle suçlamış ve 0.24 doların ciddi bir şekilde kırılması halinde XRP için felaket senaryosu çizmişti.

Ripple (XRP) son 24 saatte %2 oranında yükseliş gösterirken, dünkü Bakkt haberinin etkisiyle Bitcoin de %3.5 arttı.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl