Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple’ın yıllık konferansından sızan ilk bilgiler

Ripple'ın dün başlayan ve yıllık olarak gerçekleştirilen özel etkinliği Swell'de bu sene neler konuşuluyor?

ripple-swell

İki gün sürecek olan Ripple’ın Swell konferansı dün başladı. CEO Brad Garlinghouse tarafından açılışın Twitter’dan da paylaşıldığı ve çevrim içi yapılan konferanstan ise ilginç yorum ve bilgiler sızıyor.

Garlinghouse kendisinin yaptığı açılış konuşmasında finans endüstrisinin on yıllardır, son dönemde gerçekleşen yenilikleri görmediğini, artık dijital bankaların, Ödeme Servisi Sağlayıcıları’nın (PSP) ve dijital cüzdanların hayatımıza girdiğini ve bunların kullanımında çok ciddi bir yükseliş olduğunu söylerken, Değerlerin İnterneti vizyonuyla Ripple’ın da tüm bu olguların göbeğinde olduğunu belirtti.

Ripple’ın yeni ürünü Kredi Hattı

Garlinghouse, konferansta ayrıca XRP’nin RippleNet’in arkasındaki anahtar güç olduğunu söyledi ve şirketin kadrosuna 500 çalışan daha katarak gücünü 2 katına çıkardığı bilgisini verdi. İlk günün önemli bilgilerinden biri de Ripple’ın yeni ürünü Line of Credit’ti (Kredi Hattı).

Ripple’ın bu yeni ürününden sorumlu kişinin Barry Joseph olduğu belirtilirken, 2 ilâ 3 ay süren ön finansman zamanının da bittiği aktarıldı. “Kredi hattı” sayesinde RippleNet üyeleri, fiyatı daha önceden belirlenmiş olan XRP’leri o fiyattan alıp tüm süreci 24 ilâ 48 saate kadar düşürebilecek. Yıllık faiz oranı da yüzde 4 ilâ 12 arasında değişirken anlaşmanın 90 günden 360 güne kadar giden uzunluğu bu oranı belirleyecek. Geri ödeme de XRP yerine yerel para birimiyle yapılacak.

Konferansta ayrıca Avustralya’dan Flash FX, Meksika’da Bitso ve Sigue Group’tan CEO Guillermo de la Vina’nın da katıldığı bir On Demand Liquidity ( ODL- İsteğe Bağlı Likidite) paneli de vardı. Sigue, kişisel ve mobil para transferleri de dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunan bir finans şirketi ve De la Vina da panelde firmasının 6 ay içinde yeni bir ODL koridoru başlatabildiğini açıkladı.

Ripple-Bank of America iş birliği

Daha önce de birçok kez konuşulan ve haberi verilen dedikodulardan biri olan Bank of America ve Ripple arasında olması beklenen muhtemel iş birliği de konferanstan sızan bilgiler arasında… XRP topluluğu bu konuda bölünmüş olsa da Twitter’da Bank of America’nın ODL tanıtım videosunu gösteren ekran görüntülerinin bulunduğu iddia ediliyor. Ancak bu bilgilerin hiçbiri teyit edilmedi. Ekran görüntüsünün sadece “hızlı ödeme”yle alakalı olduğu belirtildi.

Firmanın müşteri başarısı kriterinden sorumlu yöneticisi Marcus Treacher da CX Etki Ödülü’nü, Ripple müşterileri olan SABB (Suudi İngiliz Bankası) ve TB Bank’ın kazandığını açıkladı. Bu ödül, Ripple’in müşterileri üzerinde önemli bir etkiye sahip olan bankalarına ve şirketlerine veriliyor.

Her iki banka da RippleNet’i kullanıyor. TB Bank, Vietnam’daki en büyük banka olması biliniyor. Banka, Vietnam ve Japonya arasında yüksek hızda ve düşük ücretlerle sınır ötesi transferler yapmak için 2019’dan beri RippleNet’i kullanıyor. Ayrıca DeeMoney ve Banco Rendimento da, Treacher’dan ‘Ağ Hızlandırıcı Ödülü’nü aldılar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl