Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

XRP için Ripple’dan milyon dolarlık hibe ile vakıf kuruldu

Ripple, Coil ve Gatehub'tan alınan 6.5 milyon dolar değerinde hibe ile XRP Ledger Foundation adında yeni bir kuruluş oluşturuldu.

xrp (2)

XRP’nin geliştirilmesi üzerine Ripple destekli kâr amacı gütmeyen bir kuruluş oluşturuldu.

XRP Ledger Foundation adı verilen kuruluş, duyuruya göre, merkezi olmayan XRP Ledger platformunun geliştirilmesini ve benimsenmesini hızlandırmayı misyon ediniyor. Söz konusu oluşum, XRP Ledger üzerinde yapılacak çalışmalar için Coil, Ripple ve Gatehub’tan 6.5 milyon dolar değerinde bağış aldı.

Kuruluşun yol haritasındaki temel faaliyet alanları ise şu şekilde özetlendi:

  • XRP Ledger’ın altyapısının iyileştirilmesi ve geliştirilmesi
  • Doğrulayıcıların performansını değerlendirmek için genel ve nesnel bir kriterler listesi oluşturma
  • Ledger’ın benimsenmesine ve kullanımına yardımcı olmak üzere büyüyen küresel geliştiriciler ekosistemini destekleme
  • Ölçeklenebilir ve sürdürülebilir uygulamaların teşviki
  • Küresel finansal erişim için araçların ve platformların geliştirilmesini destekleme

Ayrıca kuruluşun hızlı ve düşük maliyetli değer aktarımının sürekli değişen zorluklarıyla başa çıkmak için akademik kurumlar ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar dahil olmak üzere daha geniş topluluklarla birlikte çalışacağı belirtildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan XRP Ledger Foundation Danışmanı Bharath Chari, “Bu ekosistem için çok heyecan verici bir an. Vakıf, XRP Ledger’ın kullanımı ve daha fazla yenilik için ekosistemdeki paydaşlarla çalışmaktan son derece mutluluk duyuyor. Merkezi olmayan XRP Ledger, geliştiricilere çok sayıda kullanım durumunda düşük maliyetten ve hızlı değer aktarımından yararlanma fırsatı sağlıyor. Geliştirici ekosistemini büyütmeye tam destek sağlama konusunda kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Ripple’ın teknoloji direktörü David Schwartz ise “XRP Ledger Foundation’ın arkasındaki isimler, uzun süredir XRP Ledger’in gelişimine ve başarısına katkı sağlıyorlar. Şimdi vakıf aracılığıyla topluluk için altyapı ve uygulamalar oluşturan diğer taraflara kaynak sağlayacak ve onları destekleyecekler.” şeklinde konuştu.

Tanınan bir XRP geliştiricisi ve vakfın yönetim kurulu üyesi olan Wietse Wind, Üniversite Blokzincir Araştırmaları İnsiyatifi’nin parçası olan okullarla da bağlantı kuracaklarını belirtti.

Son olarak vakıftan bağımsız olarak bir XRP Topluluk Fonu’nun da kurulacağı bildirildi. Bu fonun XRP Ledger’ın benimsenmesini teşvik eden etkinliklere, geliştirici etkileşimlerine ve diğer faaliyetlere odaklanacağı kaydedildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl