Ripple’dan şimdi de Brezilya ve Avustralya adımı

SEC karşısında kısmi de olsa aldığı zaferle küresel çapta adından söz ettiren Ripple şirketi, Brezilya ve Avustralya'da "Likidite Merkezi" adında bir platform kuracak.

Ripple şirketi “Liquidity Hub” adında Brezilya ve Avustralya’daki firmaların kolay şekilde kripto para alma, satma ve tutma işlemlerini karşılayabilecek bir merkez oluşturacağını duyurdu. Bu firmaların, müşterilerinin anlık kredi ve ödeme işlemlerini merkez sayesinde tek bir adımla gerçekleştirebilecekleri belirtildi.

Ripple şirketi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ripple’ın iki bölgede çok güçlü bağlantıları olduğu kaydedildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Şu anda Ripple’ın iki bölgedeki ortakları sayesinde çok güçlü ilişkileri bulunmaktadır. Ve son dönemde aldığımız bilgiler de buradaki yenilikçi firmaların, kripto para benimsenmesi istedikleri yönündedir. Firmalar bu merkez sayesinde, müşterilerinin ödeme ve kredi ihtiyaçlarını sorunsuz, hızlı ve tek bir yerde halledebileceklerdir”

Likidite Merkezi, firmaların birçok likidite havuzuna erişimine izin verecek ve ayrıca ileri düzey trade özellikleri de bu firmaların kullanımına açılacak. Bu merkez şu anda halihazırda ABD’deki 35 eyalette de hizmet veriyor.

Bilindiği üzere Ripple’ın özellikle Ortadoğu ve Uzakdoğu bölgelerinde çok fazla kullanılan On-Demand Liquidity (ODL) adında da bir hizmeti bulunuyor. XRP’yi bir köprü parası olarak kullanan ODL sayesinde anlık ve maliyeti az şekilde sınır ötesi ödemeler kolaylıkla yapılabiliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl