Ripple’ın eski kurucu ortağının cüzdanına 60 milyonluk son dakika transferi

Ripple'ın eski kurucu ortağı Jed McCaleb'in cüzdanına bugün 60 milyon adet XRP daha gönderildi. Bu mevcut fiyatlarla 17 milyon 500 bin dolar ediyor.

jed-mccaleb

Bir zamanlar Ripple’ın başında olan ancak 2014’te Chris Larsen’le yaşadığı anlaşmazlık sebebiyle ayrılarak XLM’i yaratan ve şimdi Stellar Lumens’in CTO’su konumundaki Jed McCaleb’in cüzdanına 60 milyon adet XRP gönderildi.

McCaleb, zamanında kurucuların alma hakkına sahip olduğu 9 milyar XRP tazminatı elde etmişti. Bununla beraber satış kaynaklı bir piyasa çöküşünü engellemek için taraflar, 2016 yılının Şubat ayında anlaşmaya vararak ödemelerin parça parça yapılmasına onay vermişlerdi.

O günden bugüne McCaleb, cüzdanına dönem dönem yüklü miktarda XRP alıyor. Bu ödemelerin en sonuncusu ise henüz birkaç dakika önce gerçekleşti. McCaleb için ayrılan XRP’lerden 60 milyon adedi, kişisel cüzdanına gönderildi. Bu XRP’ler, mevcut fiyatlarla yaklaşık 17 milyon 500 bin dolar ediyor.

XRP hacminin en fazla yüzde 1.5’ini satabiliyor

İlk anlaşma gereği McCaleb, günlük olarak XRP hacminin en fazla yüzde 0.5’lik bölümünü satabiliyordu. Bu yüzde, 2. ve 3. yılda yüzde 0.75’e çıktı. 4. yılda ise yüzde 1 oldu. 4. yıldan sonraki dönemde ise ve McCaleb, günlük XRP hacminin yüzde 1.5’luk bölümünü satabilecekti.

Satışları patlama yaptı

4 yıllık süre, geçtiğimiz Şubat ayında doldu ve o dönemden beri McCaleb’in satışlarında önemli derecede bir artış kaydedildi. Ripple’ın kurucu ortağı, 2018’de günlük ortalama 350 bin XRP satarken 2019’da bu 480 bin oldu. 2020’de ise günlük ortalama 1 milyon 850 bin XRP sattı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl