Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple CEO’sundan çalışanlara mektup: Endişe etmeyin

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, son gelişmelerle ilgili hissedar ve çalışanlara gönderdiği mektupta endişelenilmemesi çağrısında bulundu ve sürecin uzun sürebileceğini vurguladı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, son gelişmelerle ilgili hissedarlara ve çalışanlara bir mektup yazdı. Söz konusu mektup, Ripple’ın internet sitesi üzerinden de paylaşıldı.

Hissedarlara, şirketin mahkemede haklılığını kanıtlayacağını garanti eden Garlinghouse, bunun sadece XRP’ye değil, kripto para dünyasına genel anlamda bir saldırı olduğunu belirtti:

“Dava dosyasında ben ve Chris olabilir ancak bu kripto paralara yapılan bir saldırıdır. XRP, bu davada tüm altcoin’leri temsil edecek bir paradır. Burada bir kartopu etkisi olabilir. Coinbase vs. gibi piyasa yapıcıların hiçbiri için buradan iyi bir haber çıkmaz. Dijital varlıklarla çalışan her şirket için, endüstri genelinde korkunç bir gelişme bu. Ancak Ripple mahkemede haklılığını kanıtlayacaktır.”

Garlinghouse XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olmadığını ve XRP sahiplerinin Ripple şirketiyle hiçbir bağlantısı olmadığını belirtirken, menkul kıymetlerde olduğu gibi XRP’nin piyasa değerinin Ripple aktivite ve hareketleriyle korele olma durumu bulunmadığını söyledi:

“Sadece kanunun yanında değiliz, aynı zamanda bu dava ile birlikte tarihin de doğru yanında olacağız”

Garlinghouse ayrıca endişelenilmemesi çağrısında bulundu:

“Endişelenmenizi istemiyorum. Bunu atlatacağız ve haklılığımızı mahkemede kanıtlayacağız. Harika bir hukuk ekibimiz var ve dediğim gibi, biz kanunun doğru tarafındayız. Bununla birlikte hukuk sisteminin işleyişinin yavaş olduğunu ve bunun uzun bir sürecin sadece başlangıcı olduğunu bilmenizi isterim.”

Ripple’ın merkezini ABD dışında bir ülkeye taşımak istediği bir süredir dillendiriliyordu. Burada Singapur, Birleşik Krallık ve Japonya adaylar arasındaydı ancak gelen bilgiler Japonya’nın en yüksek ihtimal olan ülke konumunda bulunduğu yönünde… Garlinghouse daha önce, ABD’li müşterilerin Ripple’ın müşteri oranında sadece yüzde 5’lik bir yer tuttuğunu açıklamıştı.

Dava haberlerinin ardından 24 saat geçmeden XRP fiyatında yüzde 30’a yaklaşan bir düşüş oldu. En büyük 3. kripto para şu anda 0.35 dolar civarında bir fiyattan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl