Ripple, “daha az XRP satışı” sözüyle 1 milyar XRP’nin kilidini açtı

Ripple, her ay olduğu gibi bu ay da kripto para borsalarına ve kurumsal katılımcılara gerçekleştirilecek satışları karşılamak üzere 1 milyar XRP'nin kilidini açtı.

Ripple, her ay olduğu gibi bu ay da kripto para borsalarına ve kurumsal katılımcılara satmak üzere 1 milyar XRP’nin kilidini açtı. Bu, şirketin bu XRP’lerin tamamını satacağı anlamına gelmiyor. Satılmayan XRP miktarı, emanet hesabına geri dönüyor.

XRP’nin değerinin son dönemde önemli ölçüde düşmesiyle beraber, arzın yarısından fazlasını kontrol eden şirketin gerçekleştirdiği XRP satışları, her zamankinden daha fazla dikkat çekmeye başladı.

Hatta, bir grup XRP yatırımcısı, Ripple’ın piyasaya XRP satmayı durdurması için Change.org’da bir kampanya başlatmış, bu kampanya birkaç gün öncesine kadar 2500’den fazla imzacıya ulaşmıştı.

Bazı analist ve yatırımcılar, XRP’nin değer kaybını Ripple’ın satışlarına bağlıyorlar. Şirket, son çeyrek raporunda tamamı 250 milyon doları aşan büyüklükte XRP satışı gerçekleştirdiğini bildirmişti.

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, satışların XRP ekosistemini ve RippleNet’i büyütmek için gerekli olduğunu belirterek şirketin dijital paranın yükselişini engellediğine yönelik argümanlara karşı çıkmıştı. Garlinghouse, XRP’nin enflasyon oranının hem Bitcoin hem de Ether’den daha düşük olduğunu ve bu yılın ikinci çeyreğindeki 251 milyon dolarlık XRP satışı sonrası üçüncü çeyrekte önemli miktarda daha az XRP satışı yapmayı planladıklarını ifade etmişti.

CoinMarketCap’ten alınan son verilere göre XRP, TSİ 14.05 itibari ile 0.255 dolardan alınıp satılıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl