Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

2

Ripple’dan ayrılan kurucu ortak, XRP satışlarını artırdı

Yıllar önce Ripple'dan ayrılan kurucu ortak Jed McCaleb, hacimdeki büyük yükselişlerden dolayı XRP satışlarını hızlandırdı.

jed-mccaleb

Ripple’ın kurucu ortağı olan ancak daha sonra projeden ayrılarak Stellar Lumens’i başlatıp XLM’i çıkaran Jed McCaleb’in Ripple ile yaptığı anlaşma, senelerin geçmesinin ardından yeni bir boyut kazandı. McCaleb artık daha fazla XRP satıyor.

XRPArcade’den Leonidas Hadjiloizou, XRP Ledger’den alınan verilere göre; McCaleb’in şu anda yaklaşık 3,836 milyar XRP’ye sahip olduğunu belirtti ve 2016’da Ripple ile yaptığı bir uzlaşma anlaşmasına uygun olarak en büyük 3. kripto parayı satma hızını artırdığını açıkladı.

Ripple ve McCaleb arasındaki anlaşmanın ilk yılında McCaleb, hafta sonları ve tatiller de dahil olmak üzere haftanın her günü için ortalama günlük XRP hacminin yüzde 0.5’ini toplu olarak satabiliyordu. İkinci ve üçüncü yıllarda bu oran yüzde 0.75’e, ve şu anki dördüncü yılda da yüzde 1’e çıkmıştı. Dördüncü yıl anlaşması ise şimdi bitiyor ve McCaleb’in belirlenen zaman diliminde satabileceği XRP oranı yüzde 1.5’a çıktı.

1 sene içinde elindeki tüm XRP’leri tüketmiş olacak

Son dönemde özellikle XRP’deki hacmin yanında fiyatın da değerlenmesi McCaleb’in elindeki varlığı hem hızlı hem de son 2-3 yıla oranla çok daha yüksek fiyattan satmasına olanak tanıyor. Hadjiloizou’ya göre McCaleb satışlarına bu hızda devam ederse 1 sene içinde elindeki XRP’lerin tümünü tüketmiş olacak:

“XRP’deki fiyat artışıyla birlikte Jed’in Ripple ile yaptığı anlaşmanın yeni bir dönemine girilmesi onun tabii ki satışlarını hızlandırmasına neden olacaktı. Burada mantıksız bir durum yok. Bugün 9.9 milyon XRP sattı ve bu Jed’in sattığı en yüksek miktar. Bu hızda devam ederse elindeki 3.836 milyar XRP 387 günde bitecek. Ripple ve Jed arasındaki anlaşmaya göre; satılabilecek miktar her hafta pazar günü değişiyor. Bu da önümüzdeki 6 gün boyunca Jed’in bu miktarda XRP satacağı anlamına geliyor. “

Jed McCaleb’in senelerdir yaptığı bu satışlar her zaman tartışma konusu oluyordu. Analist Mati Greenspan’a göre; bir token’ın dolaşımdaki arzının yüzde 2’sinden fazlasını satıp, aynı zamanda fiyatı etkilememek mümkün değil.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl