Ripple CEO’sundan Gensler için sert sözler: İftira atıyor, kovulmalı

XRP'nin arkasındaki şirket olan Ripple'ın CEO'su Brad Garlinghouse, SEC başkanı Gary Gensler hakkında yine sert konuştu. Gensler'ın bir konferasnta söylediklerine sert cevaplar veren Garlinghouse, "Şu ana kadar çoktan kovulmalıydı. Biden'a seçimi kaybettirecek" dedi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler hakkında sert konuşan iş insanlarına Brad Garlingohuse da eklendi. Ripple CEO’su, X üzerinden Gensler’ın bazı açıklamalarına cevap verdi.

Gensler: Kripto yöneticileri ya hapiste ya da girmeyi bekliyorlar

Bloomberg’ün Yatırım Zirvesi adlı konferansında salı günü konuşan Gensler, “Kripto dünyası, geçtiğimiz yılların yıldızlarının şu anda hapiste olduğu bir yer. Yöneticiler ya hapisteler ya hapse girmeyi ya da ABD’ye iade edilmeyi bekliyorlar” dedi. Gensler, kripto paraların ayrıca halka zarar verdiğini de iddia etti.

Garlinghouse: Seçimi kaybettirecek

Ripple CEO’su Garlinhouse ise Gensler’ın söylediklerinin hiçbir mantığı olmadığını dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Gary Gensler tamamen saçmalıyor. FTX’i gözünden kaçıran bu adamın, tüm kripto yöneticilerinin hapse gireceğini söylemesi büyük saçmalık ve iftira. Kendisi ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance soruşturmasındaki toplantısına bile davet edilmemiştir. Eğer gerçekten ABD halkı için çalışması istenseydi, çoktan kovulmuş olurdu. Biden’ın seçimi kaybetmesine neden olacak”

Geçtiğimiz haftalarda ünlü iş insanı ve Dallas Mavericks’in sahiplerinden Mark Cuban da, Gensler’ın kripto adımlarının Biden’ın seçimi kaybetmesine mal olacağını belirtmişti.

Biden’a gelen bu tepkilerin ardından bir diğer başkan adayı Donald Trump ise kripto dünyası lehine sözler sarf etmeye başlamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl