Topluluk, XRP’ye sembol kazandırmak için harekete geçti

Topluluk, XRP'nin şirket olan Ripple'dan ayırt edilebilmesi için mevcut Ripple logosundan farklı olarak yeni bir sembol tasarlamaya başladı.

XRP topluluğu, XRP token’ına bir sembol kazandırmak için yeni fikirlerle geliyor. Topluluk, XRP’nin şirket olan Ripple’dan ayırt edilebilmesi için mevcut Ripple logosundan farklı olarak yeni bir sembol tasarlamaya başladı.

Proje, XRP’nin bir ISO 4217 para birimi kodu kullandığını fark ettikten sonra Alexavier Guzman tarafından başlatıldı. Açık kaynaklı projeye GitHub sayfası aracılığıyla herkes katkıda bulunabiliyor.

Guzman, projeyle alakalı olarak şu duyuruyu yaptı:

“Projenin amacı, XRP topluluğunun potansiyel bir sembol için öneriler sunması, XRP miktarını yazarken kullanılması ve değerlendirmeleri için Unicode Konsorsiyumu’na gönderilmesini kapsıyor.”

Unicode Konsorsiyumu, Unicode standardının geliştirilmesini koordine eden kâr amacı gütmeyen bir kuruluş. Konsorsiyum, dünya çapındaki sembol ve karakterleri belirliyor.

Projedeki ana fikir, herkesin Bitcoin ve Litecoin’de olduğu gibi XRP’yi temsil eden ortak bir sembolü kullanmasını sağlamak.

Aşağıda @XRPsymbol Twitter hesabında yer alan bazı fikirleri görebilirsiniz:

Örnek 1
Örnek 2
Örnek 3
Örnek 4
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl