Son günlerin süperstarı XRP’de Asya devrede

XRP, son 5 gündür en büyük kripto paralar arasında bir süperstar görünümü sergiliyor. Dijital para, 5 gün içinde yüzde 70 değer kazandı.

Ripple’ın XRP token’ı bu hafta en büyük kripto paralar arasında bir süperstar görünümü sergiliyor.

Şu sıralarda XRP, hafta boyunca yaklaşık yüzde 70 oranında artış sağlayarak yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Haftalık yüzde 70 kazancın büyük çoğunluğu son 24 saat içinde yüzde 45’lik yükselişle birlikte geldi. Son 24 saatteki bu değer artışı, borsalarda olağan dışı yüksek bir hacim oluşturdu. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, fiyatların çılgınca uçuşa geçtiği geçtiğimiz yılın Aralık ayından bu yana ilk defa XRP/BTC çiftinin işlem hacminde bu kadar yüksek seviyeye ulaştı.

XRP’deki bu yükseliş, Ripple’ın üst düzey yetkililerinden biri olan Sagar Sarbhai’nin CNBC’ye verdiği demeçte gelecek ay XRP’yı kullanacak xRapid ürününün kurumsal katılımcılar için piyasaya sürülebileceğini duyurmasının ardından yaşandı. Sarbhai’ye göre şu anda 120’den fazla banka Ripple’ın xCurrent ürününü kullanıyor. Ayrıca şirket Çarşamba günü toplam aktifleriyle ABD’nin en büyük 9. bankası PNC Bank ile yeni bir ortaklığa vardı.

Sarbhai’nin açıklamalarının yanı sıra XRP’deki bu yükseliş üzerinde fiyatların teknik göstergelerde ‘aşırı satım’ olarak tabir edilen noktaya ulaşmış olmasıyla ilgiliydi.

Bu arada XRP’nin ticaret hacminde Asya’nın katkısı büyük. CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre XRP’nin işlem hacminin yüzde 42’lik bir bölümünü XRP/KRW ile XRP/JPY çiftleri oluşturuyor.

→ SEC BITCOIN ETF’Sİ İÇİN KARAR SÜRECİNİ RESMEN BAŞLATTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl