XRP, yeni bir metrikte rekor kırdı: Bitcoin ve Ethereum’u geçti

Piyasa değeriyle en büyük dördüncü kripto para olan XRP, fiyat artışıyla beraber kendisinden rekor oranda bahsettirdi.

ripple-xrp

Son dönemde birçok altcoin önemli fiyat artışları yaşarken birkaç gündür bu furyaya XRP de katıldı. Hâlâ rekor fiyat seviyesinden büyük ölçüde geride olan kripto para, dün itibari ile 1.5 ayın en yüksek seviyesine çıkmıştı. Bu fiyat artışı, sosyal medyada XRP ile ilgili paylaşımların sayısını da artırdı ve XRP tweet’leri, yeni bir rekor kırdı.

Yüzde 14 oranında artış yaşayan XRP’de bu fiyat artışının ardından 29 binden fazla tweet atıldı.

BitInfoCharts‘ın verilerine göre, 29 bin 143 tane tweet’te XRP kelimesi geçti. Böylece ilk kez XRP tweet’leri Bitcoin ve Ethereum’u aşmış oldu. Bitcoin hakkında 5 bin tweet atılırken XRP’yle ilgili atılan tweet sayısı Ethereum’a oranla tam 7 kat daha fazlaydı.

İki günden az bir sürede 0.18 dolardan 0.21 dolara çıkan kripto para, bu küçük fiyat artışına rağmen değer sıralamasında geride olmaya devam ediyor. 2018 yılı Eylül ayında listede ikinci sırada olan XRP, daha sonra bu yerini Ethereum’a kaybetmişti. Son olarak ise stabil kripto para Tether üçüncü sıraya yerleşerek XRP’den bir sıra öne geçti.

Uzun süredir sosyal hacim analistleri, bir coin ve fiyatının, konuşulma seviyesiyle doğru orantılı olduğunu belirtiyorlar. Tabii ki sosyal medya hacimlerinin sahteliği de göz önünde bulundurulmalı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl