Tecrübeli borsacıdan Ripple (XRP) için ‘kötü son’ uyarısı

Ripple (XRP), Coinbase'de listelenmesinin ardından elde ettiği tüm kazanımları neredeyse silerken deneyimli bir analist, kripto para için 'kötü son' uyarısıyla geldi.

Coinbase’in Ripple‘ı (XRP) listeleme kararının ardından birçok analist ve yatırımcı, insider trading (içeriden bilgi alarak işlem yapma) şüphelerini dile getirdiler.

Endişeler, borsanın 2017 yılının sonlarında benzer bir eleştiri ile karşı karşıya kalmasından sonra geldi. 2017 yılının sonunda Coinbase, Bitcoin Cash’i listelerken borsa çalışanlarının insider trading yaptığı iddia edilmişti. Kripto paranın Coinbase’e girmesiyle 8500 dolara tırmanması bu iddiaları güçlendirmişti.,

Bu arada XRP, Coinbase’de listelenmesiyle beraber elde ettiği kazanımların neredeyse tamamını sildi.

Öte yandan şimdi ise bir analist, XRP’nin günlük grafiğinin yüksek derecede manipüle edilmiş bir piyasa gerçeğine işaret edebileceğini iddia etti ve yatırımcılar için kötü bir son uyarısı yaptı.

Deneyimli bir analist olan Peter Brandt, Twitter’daki yaklaşık 260 bin takipçisini XRP konusunda uyardı.

Brandt, XRP’nin günlük grafiğinin kripto para yatırımcıları için kötü sonla bitebilecek şekilde manipüle edilen bir piyasanın tüm izlerine sahip olduğunu söyledi.

Brandt, “XRP’nin günlük grafiği, manipüle edilen bir piyasanın tüm işaretlerini veriyor. Manipüle edilen piyasalar, tarihsel olarak çanta sahipleri için iyi bitmedi.” ifadelerini kullandı.

CoinMarketCap verilerine göre XRP, son 24 saatte yüzde 1.21 değer kaybıyla 0.315 dolardan işlem görüyor. Kripto para, yaklaşık 13 milyar dolarlık piyasa kapitalizasyonuyla CoinMarketCap’te 3. sırada.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl