Ripple, XRP zaferinin ardından Avrupa’ya genişliyor

Ripple, Avrupa pazarlarında daha fazla genişleme planlarına hız veriyor. Şirket, Birleşik Krallık ve İrlanda'da faaliyet göstermek için gerekli adımları atmaya başladı.

İki yıldır zor zamanlar geçiren Ripple şirketi SEC’ye karşı kazandığı zaferin ardından Avrupa’da daha fazla genişleme arayışına girdi.

Şirket, bu doğrultuda, Birleşik Krallık’tan lisans alma niyetinde. Ripple Avrupa Genel Müdürü Sendi Young (fotoğrafta), kısa süre önce Birleşik Krallık’taki Finansal Yönetim Otoritesi’ne (FCA) bir kripto varlık firması olarak kayıt için başvuruda bulunduklarının bilgisini verdi. Young ayrıca, İrlanda’da bir ödeme kurumu lisansı aldıklarını da açıkladı.

Ripple, anavatanında kazandığı bu büyük yasal zafere rağmen, İngiltere ve Avrupa pazarlarına yönelik genişleme planlarında kararlı. Young, büyüme stratejilerinin değişmediğini ve değişmeyeceğini kesin bir dille ifade etti. Yönetici, şirketin bu bölgelere önemli ölçüde yatırım yapmayı ve büyümeyi amaçladığını söyledi.

Birleşik Krallık’ın küresel kripto merkezi olma hedefi güçleniyor

Young, Birleşik Krallık’ın kendisini kripto alanında gelecek vadeden bir yatırım merkezi olarak konumlandırmasından duyduğu heyecanı da dile getirdi. Ripple’ın Birleşik Krallık ve Avrupa’daki büyüme hedefleri, ülkenin küresel bir kripto merkezi olma yönündeki artan kararlılığıyla daha da güçleniyor.

Birleşik Krallık, kripto düzenlemelerinde dikkatli adımlar atıyor

Son gelişmelerde Birleşik Krallık, kripto para piyasası ile kumar faaliyetleri arasında net bir ayrım yapmak için adımlar attı ve bu tür şartlar altında düzenleme çağrılarını reddetti. Buna ek olarak, deneysel Digital Sandbox’ın hayata geçirilmesi, teknoloji şirketlerine düzenlenmiş bir ortamda geliştirme yapmaları için bir platform sağlıyor.

Ripple, Birleşik Krallık ve İrlanda’daki varlığını sağlamlaştırmaya çalışırken FCA ise kripto faaliyetlerinde bulunan firmalar için aktif olarak ihtiyatlı düzenlemeler formüle ediyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl