Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

XRParrot’tan sonra bir XRP platformu daha tarihe karışıyor

Tanınan XRP geliştiricisi Wietse Wind, XRPText'i önümüzdeki ay kapatacak. Wind, Ekim ayında XRParrot'un faaliyetini sonlandırmış, birkaç gün önce de Twitter, XRP TipBot'u engellemişti.

Tutkulu XRP geliştiricisi Wietse Wind, önümüzdeki ay XRPText projesini kapatacağını açıkladı. Söz konusu proje, kullanıcıların SMS mesajları aracılığıyla XRP yatırmalarına, çekmelerine ya da göndermelerine yarıyordu.

Wind, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, XRPText’i kullananların 28 Şubat 2020 tarihinden önce paralarını çekmelerini istedi. Ayrıca topluluk üyelerinden yakın çevresine hizmetin kapatılacağını haber vermelerini rica etti. Geliştirici, hizmeti kapatma kararının nedeninin sıkı AML/KYC düzenlemeleri olduğunu belirtti.

XRParrot kapatıldı, XRP TipBot engellendi

Wind, Ekim ayında da Hollanda’daki yeni yasal düzenlemelerden dolayı XRParrot’un faaliyetlerine son vermişti. Henüz birkaç gün önce ise sosyal medya devi Twitter; Twitter, Reddit ve Discord gibi platformlarda XRP ile bağış yapmaya olanak tanıyan XRP TipBot’un hesabını kapatmış ve yeniden açılmayacağını bildirmişti. Twitter, kapatmaya gerekçe olarak Taklitçilik Politikası’nın ihlalini gösterdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl