Ripple’dan yapay zeka-metaverse şirketine yatırım

Önde gelen bir yapay zeka, metaverse teknolojisi ve içerik şirketi olan Futureverse, bugün 54 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Yatırım turuna 10T Holdings liderlik ederken Ripple Laps de katılım sağladı.

“Metaverse” girişimlere ve yatırımlara yönelik ilgi geçen yılda bu yana oldukça azaldı. Bununla birlikte kripto para piyasasında yaşanan yoğun gündemin arasında yeni bir yatırım haberi geldi.

Son günlerde SEC’ye karşı mahkemede elde ettiği zaferle konuşulan Ripple, bir yandan bunu kutlarken diğer yandan yatırımlarını sürdürüyor. Hem yapay zekâ hem de metaverse teknolojisinden yararlanan bir platform olan Futureverse, Ripple Labs’in de katılımıyla A Serisi fonlamada 54 milyon dolar topladı.

FIFA ve Mastercard ile ortak

Futureverse tarafından yapılan açıklamaya göre, platformları, metaverse’i oluşturan müzikleri, nesneleri, karakterleri ve animasyonları güçlendirmek adına özel olarak tasarlanmış kapsamlı bir dizi “özel AI içerik oluşturma araçları paketini” içeriyor. Kuruluş ayrıca FIFA, Mastercard, Death Row Records, Snoop Dogg ve Keanu Reeves gibi çok çeşitli kurum ve kişilerle daha önce iş birlikleri kurduğunu belirtti.

Bloomberg’in haberine göre Futureverse’in kurucuları şirketin yeni değerlemesini paylaşmak istemediler. Futureverse, Ripple ile daha önce iş birliğine gitmişti. Bu iş birliği kapsamında Futureverse ürünü The Root Network, XRPL ile entegre edilmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl