Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Youtube’u dava eden Ripple ve CEO’su anlaşmaya vardı

Son dönemde Ripple’ın SEC ile olan davasında haklılığını belirten ve medyaya konuyla ilgili birçok açıklamada bulunan CEO Brad Garlinghouse bu kez Twitter’dan yazdı ancak bu kez konu SEC davası değildi.

Sosyal medyanın kripto para evrenindeki önemine değinen Ripple CEO’su, Youtube ile sahte hesaplar ve sahte kampanyaları takip etme konusunda ortak hareket etme kararı aldıklarını yazdı.

Twitter’dan konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Garlinghouse şu ifadeleri kullandı:

“Geçen sene Ripple şirketi ve ben, Youtube’u, benim ve Ripple’ın hesaplarını taklit eden sahte hesapların XRP dağıttıklarını söyledikleri dolandırıcılıklarla ilgili harekete geçmemesiyle ilgili dava etmiştik. Şimdi ise bu tarz kandırmacaları önlemek, tespit etmek ve ortadan kaldırmak için birlikte çalışmak üzere bir karar aldık.

Artık sosyal medya platformları, kendilerinin bu tür dolandırıcılıklara izin vermedeki ve çözümün büyük bir parçası olma konusundaki rollerinin farkına vardılar. Bilindiği gibi @xrpforensics gibi hesaplar çalınan fonların tespit ve takip edilmesine yardımcı oluyor ancak burada başı çekmesi gerekenler sosyal medya platformlarıdır. Onlar olmadan dolandırıcılar mutlaka bir yol buluyor.

Anlaşmayla ilgili bazı koşullar ve detaylar gizli kalsa da, hesap verebilirlik olmaz ve bu tür durumlarda harekete geçilmezse, devletlerin kripto paraları çok daha yakından takip ettiği bu zamanlarda insanların bizlere olan güvenleri sarsılacaktır”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl