Ripple sayesinde servetlerine servet katan 3 isim

Uluslararası finansal işlemlerde Blockchain'i kullanan bir şirket olan Ripple'ın mevcut ve eski yöneticileri Ripple sayesinde servetlerine servet kattılar.

Kripto para birimlerinin toplam değeri 2017’de 600 milyar Dolar’ın üzerine çıkarak dünya çapında çok sayıda milyoner yarattı.

Birkaç şanslı kripto para sahibi de milyarderler kulübünün nadir bulunan havasını soluyor. Sadece 237 milyar Dolar’lık bir piyasa değeri bulunan en değerli kripto para olan Bitcoin‘de değil…

Şu anda en zengin Amerikalılar arasında kolayca yer alan üç isim var. San Francisco menşeili uluslararası finansal işlemlerde Blockchain teknolojisini kullanan bir şirket olan Ripple‘ın mevcut ve eski yöneticileri…

Coinmarketcap verilerine göre Ripple’ın toplam piyasa değeri yaklaşık 95 milyar Dolar. Her bir Ripple ise 2.4$ değerinde. Ripple, bundan bir hafta önce Ethereum’u geçerek en değerli ikinci kripto para oldu.

Ripple’ın kurucularından Chris Larsen en zengin 15. Amerikalı

2016 yılının Kasım ayında Ripple’daki CEO’luk görevinden istifa eden kurucu ortak Chris Larsen, 5.19 milyar adet XRP’ye sahip olmasının yanı sıra şirket bünyesinde de %17 hisse sahibi. Bu bilgilere göre bugün Larsen’in kişisel net değeri 37.3 milyar Dolar. Bu değer, Larsen’i Forbes listesinde en zengin 15. Amerikalı yapacak ve eski Microsoft CEO’su ve şimdi Los Angeles Clippers’ın sahibi olan Steve Ballmer ile eşitleyecek.

Ripple’ın şimdiki CEO’su Brad Garlinghouse ise şirkette %6.3 oranında hisse sahibi ve ek olarak XRP coin’leri de bulunuyor. Garlinghouse’ın net değerinin en az 10 milyar Dolar olduğu tahmin ediliyor. Garlinghouse ise bu rakamla, en zengin 54. Amerikalı ünvanına erişiyor.

2017 yılının başında bir XRP 0.006$ değerindeyken 31 Aralık 2017 tarihinde %38.000’lik bir artışla 2.3$’a yükseldi.

XRP sayesinde zengin olan bir diğer kişi Ripple’ın kurucularından Jed McCaleb. Şirketten 2013 yılında ayrılan McCaleb’in şu anda 5.3 milyar edet XRP’si bulunuyor. McCaleb, Ripple’ı terk ettikten sonra Stellar’ın kurucuları arasında yer aldı.

Forbes.com

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl