Ripple’da 10 yıl sonra beklenmedik ayrılık

ABD menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan davası devam eden Ripple şirketinde baş mühendis ve kriptografi uzmanı Nik Bougalis, 10 yılın ardından şirketten ayrıldığını açıkladı.

Kripto paralardaki düşüşler devam ederken bu alanda iş yapan şirketlerdeki önemli ayrılıkların sayısı da artmaya başladı.

Ripple şirketinde 10 yıldır çalışan ve baş mühendislik konumuna kadar yükselen Nik Bougalis, birkaç hafta için görevden ayrılacağını duyurdu ve Twitter hesabından şunları yazdı:

“Yaklaşık 10 yıl boyunca çalıştığım ve severek yaptığım, bir amaca hizmet ettiğine inandığım görevim birkaç hafta içinde sona erecek”

Bougalis, Ripple şirketinin XRP Ledger ürünü için açık kaynak kod projelerinde çalışıyordu ve XRPL üzerinde NFT’lerin de yer alabilmesini sağlayan isimlerdendi. Bu güncellemenin Kasım ayında XRPL’de resmen başlatılması bekleniyor.

Ayrılığının Ripple’ın büyümesinin önünde bir engel teşkil etmeyeceğini belirten Bougalis, “Her şeyin yolunda gideceğinden şüphem yok. Önümüzdeki dönemde herhangi başka bir kripto para projesinde çalışmayı da düşünmüyorum. DeFi ya da NFT sektörüne de girmeyi düşünmüyorum” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl