Ripple’da yol ayrımı: Geliştirici yöneticisi bıraktı

Yaklaşık 1,5 yıldır ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile kayıtsız menkul kıymet satışı davasında mücadele eden Ripple'da önemli bir işten ayrılma gerçekleşti. Şirketin geliştirici ilişkileri yöneticisi Matt Hamilton, 1 senenin ardından işi bıraktığını belirtti.

Ripple şirketinin önemli yöneticilerinden biri olan geliştirici ilişkileri direktörü Matt Hamilton, eşinin sağlık sorunlarını gerekçe göstererek 1 senenin ardından şirketten ayrılmak zorunda olduğunu belirten bir blog yazısı paylaştı. Daha önceki yıllarda IBM ve HP gibi şirketlerde de çalışmış olan Hamilton, eşinin ruhsal sağlık sorunları nedeniyle son 1 yılın kendisi için çok zor geçtiğini ve birçok işle aynı anda uğraşmak zorunda kaldığını söyledi.

Kısa dönemli Ripple macerasında XRP Ledger Hibe Programı ile Twitter ve Discord’da Ripple geliştiricileri için açtığı RippleXDev hesaplarını da yöneten Hamilton, XRP Hackathon’unu da organize etmiş, ayrıca çeşitli konferanslarda da konuşmalar yapmıştı.

Tecrübeli geliştirici, şirketin kendisine hem kişisel hem de profesyonel düzeyde sağladığı destek için Ripple’a teşekkür ettiğini ve işini bırakmasına rağmen XRP topluluğunun aktif bir üyesi olarak kalmaya devam edeceğini söyledi.

Geliştiricilere 1 milyar XRP

Öte yandan The Information’ın haberine göre Ripple şirketi, önümüzdeki 10 yıl ve ötesindeki geniş bir zaman diliminde geliştiricilerine 1 milyar XRP dağıtmayı plânlıyor. Buradaki amaç, XRP ekosisteminde yeni projelerin yaratılmasını teşvik etmek.

Şu anda 6. en büyük kripto para konumundaki XRP’nin piyasa değeri ise 38 milyar dolar civarında…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl