Ripple’dan Asya-Pasifik bölgesi için önemli adım: Yeni koridor açıldı

ABD'de SEC ile aylardır önemli bir dava süreci geçiren Ripple şirketi, Asya bölgesindeki yatırımlarını ise güçlendirmeye devam ediyor. Şirket son olarak Japonya ve Filipinler arasındaki "Talebe göre Likidite (ODL)" koridorunu açtığını duyurdu. Ripple bu bölgedeki 1.8 milyar dolarlık sınır ötesi ödemelerden pay almak istiyor.

ripple-xrp

Ripple, “Talebe göre Likidite” (on-demand liquidity, ODL) hizmetini kullanarak Japonya ve Filipinler arasındaki yılda yaklaşık 1.8 milyar dolarlık havale piyasasından pay elde etmek için çok önemli bir adım attı.

Ripple’dan bugün yapılan resmi açıklamada, Japonya’nın en büyük para transfer sağlayıcısı olan SBI Remit’in, Filipinler’in mobil ödeme hizmet sağlayıcısı olan Coins.ph ile ortaklık kurduğu ve kripto para borsası SBI VC Trade ile de iki ülke arasındaki koridorun açıldığı belirtildi.

Ripple’ın xRapid sınır ötesi ödeme hizmeti aracılığıyla çalışan ODL, şirketlerin bir fiat para biriminden XRP’ye ve XRP’den de bir başka para birimine geçişe ve para transferine olanak tanıyor. Ripple, ABD’de birçok sorun yaşamasına rağmen Asya’daki genişlemesini ve yatırımlarını da sürdürüyor. Şirket Mart ayında da sınır ötesi ödemeler şirketi Tranglo’nun yüzde 40’lık hissesini satın almıştı.

Filipinler dünyada ilk 10’da

Ripple’ın resmi sitesinde yapılan açıklamada da, Filipin diasporasının yani kendi ülkelerinin dışında yaşayan Filipinlilerin, sayılarının tüm dünyada 5 milyonu geçtiği ve bu anlamda büyük nüfusa sahip ilk 10 ülkeden biri olduğu kaydedildi.

Japonya-Filipinler koridoru 1.8 milyar dolar

Milyonlarca Filipinlinin ülkelerine, yurtdışından para gönderdiği ve bu rakamın Japonya-Filipinler koridorunda yaklaşık 1.8 milyar dolar olduğu ve ayrıca Filipinler’in Japonya’dan yurt dışına en çok para gönderilen 3. ülke olduğu yazıldı.

Asya-Pasifik Ripple’ın kalesi olmaya gidiyor…

Bu anlaşma, Ripple’ın her geçen gün büyüdüğü Asya-Pasifik (APAC) bölgesindeki gelişiminin önemli parçalarından bir tanesi… Artan e-ticaret ve mobil nüfusun yanısıra kripto para regülasyonlarında oluşan netlik ile Asya Pasifik, her yıl % 130 büyüyen işlemlerle Ripple için adeta bir kale olmuş durumda…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl