Ripple’dan Celsius hamlesi: “Satın alma seçeneğini değerlendiriyoruz”

ABD menkul Kıymetler Borsa ve Komisyonu (SEC) ile yaklaşık 1,5 yıldır devam eden kayıtsız menkul kıymet satışı davasına rağmen tüm dünyadaki faaliyetlerine devam eden Ripple'dan kripto para sektörüne bomba gibi düşecek bir hamle geldi. Bir şirket sözcüsü, iflas başvurusunda bulunan Celsius'un satın alınması konusuyla ilgilendiklerini söyledi.

XRP’nin ihraççısı olan ve sınırötesi ödemelerde küresel çapta büyüyen Ripple şirketi, ABD’de SEC ile kritik bir dava süreci sürüyor olmasına rağmen, tam gaz yoluna devam ediyor. Şirketin, iflas başvurusunda bulunan kripto borç ve faiz platformu Celsius’un satın alınması konusuyla ilgilendiği belirtildi.

ABD medyasından Bloomberg’in haberine göre; şirket “Merge & Acquisition” yani Birleşme yoluyla satın alma fırsatlarını değerlendiriyor.

“Mahkemeye dahil olma talebinde bulunduk”

Haberde ayrıca Ripple şirketinin Celsius’un iflas ve yeniden yapılandırılma sürecine de dahil olmak istediği yazıldı. Şirket sözcüsü konuyla ilgili olarak, “İflas mahkemesine, süreçte yer almak için başvurumuzu yaptık” dedi.

Bilindiği üzere kripto para borç ve faiz verme şirketi olan Celsius, Mayıs ayı başında yaşanan Terra LUNA Çöküşüyle birlikte borç yükümlülüklerini yerine getirememeye başlamış ve 12 Haziran günü ise platformda çekim işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı. Şirket daha sonra da mahkemeye iflas başvurusunda bulunmuştu.

Bir başka kripto para borç ve faiz platformu Nexo da, Celsius krizinin ilk günlerinde şirketi satın almak istemiş ancak ret cevabı almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl