Ripple’dan üçüncü çeyrekte 490 milyon dolarlık XRP satışı

ripple-xrp

Ripple, 2021 yılının üçüncü çeyreğini kapsayan XRP piyasaları raporunu yayımladı. Raporda, Ripple’ın müşterilerin Talebe Göre Likidite (ODL) deneyimini iyileştirmek amacıyla yapılan XRP satışlarının üçüncü çeyrekte 491 milyon dolar olarak gerçekleştiği bildirildi. Bu rakam, önceki çeyrekte 158 milyon dolardı. SEC’nin Ripple’a dava açmasından bu yana olduğu gibi, bu çeyrekte de piyasadan XRP alımı yapılmadı. Şirket, daha öncesinde fiyatı da desteklemek için değişen miktarlarda XRP alımı yapıyordu.

Raporda ayrıca Ripple’ın kurucularından Jed McCaleb’e son XRP transferinin geçen ay yapıldığı ve yıllardır devam eden bu sürecin resmen tamamlandığı kaydedildi.

Hacimler azaldı

Rapordaki bilgilere göre, XRP de dahil olmak üzere çoğu kripto parada hacim açısından ortalamadan zayıf bir çeyrek geride bırakıldı. XRP’nin ortalama günlük hacminin bu çeyrekte yüzde 50’den fazla düştüğü belirtildi. Bununla birlikte BTC ve ETH’nin hacimleri de yüzde 33 oranında azaldı. BCH ve LTC gibi altcoin‘lerde bu yüzde 65 olarak gerçekleşti. AVAX, LUNA ve SOL gibi ETH rakiplerinin hacimlerinin ise önceki çeyreğe göre artış gösterdiği kaydedildi.

Öte yandan üçüncü çeyrekte, daha önceki çeyreklerde de olduğu gibi, emanet cüzdanlarındaki 3 milyar XRP’nin kilidinin açılarak dolaşıma girdiği, toplamda 2.6 milyar XRP’nin bu cüzdanlara geri dönerek yeniden kilitlendiği aktarıldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl