Ripple’dan XRP Ledger üzerindeki NFT projeleri için 250 milyon dolarlık fon

Son birkaç aydır adeta ilgi odağı olan NFT'ler Ripple'ın merkeziyetsiz para gönderme protokolü olan XRP Ledger'a da geliyor. Şirket bugün yaptığı açıklama ile XRP ledger üzerinde yaratılacak olan NFT projelerine destek için 250 milyon dolarlık bir fon oluşturduğunu duyurdu.

NFT endüstrisine giren şirketlere Ripple da eklendi. Şirket, NFT sanatçıları ve pazaryerlerine finansal, teknik ve yaratıcılık açısından destek vereceğini açıkladı. Bu proje çerçevesinde kreasyon ajansı VSA Partners’ın yanı sıra NFT pazar yerleri mintNFT ve Mintable ile de ortaklık kuruldu. Ripple ayrıca Mintable’ın da yatırımcıları arasında bulunuyor.

Ripple’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, NFT’lerin XRP Ledger züerinde yaratılmasının, maliyet açısından verimli bir süreç olulturacağı ve etkileşimli deneyimler ile kısmi sahiplik gibi kullanım alanları için katkı vereceği belirtildi. Şirket ayrıca, kullanıcıların XRP veya diğer token’ların ticaretini yapabilecekleri merkezi olmayan bir borsaya sahip olduğunu da duyurdu.

Bilindiği üzere özellikle son dönemde şirketler kendi blok zincirlerini kullanan projelerini ödüllendirmeye başladılar. Ethereum’a rakip olan Avalanche ve Terra platformları da merkeziyetsiz finans projelerini kendi blok zincirlerine çekmek için ödül programları açıklamışlardı. Ödüller genelde blok zincirin kendi kripto parasıyla veriliyor. Ancak Ripple’ın fonunda ödüllerin XRP ile mi yoksa dolar olarak mı verileceği kesinlik akzanmış değil.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl