Ripple’ın eski yöneticileri mikro-ödeme şirketi kurdu

Sabit coin'lerin ödemelerdeki rolü konusu başta ABD olmak üzere birçok yargı bölgesinde ciddi şekilde tartışılmaya devam ederken, Ripple şirketinin iki eski yöneticisi küçük ödemeler için bir şirket kurdu. pingNpay platformu, hizmet verdiği ülkelerde yerel para destekli sabit coin'leri kullanarak mikro-işlemlerin çok daha az işlem ücreti ödenerek yapılabilmesini sağlayacak.

Ripple şirketinin iki eski yöneticisi, kurdukları mikro-ödemeler şirketini önümüzdeki yıl faaliyete geçirmek için düğmeye bastılar. Şirket, 20 dolar ya da daha az meblağdaki ödemelerin yapılması hizmeti sağlamayı ve bu ödemeler esnasında da düşük işlem ücreti ödenmesini hedefliyor.

“Perakende müşterinin işlem ücreti pahalı”

Ripple’da stratejik hesaplar eski başkan yardımcısı olan Jeremy Light ile eski baş yönetici Richard Bell, pingNpay adındaki şirketlerinin Web 3.0 altyapısı ve ekosistemleri için biçilmiş kaftan olduklarını düşündüklerini belirtirken, şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda 20 dolar altındaki ödemeler için piyasada hizmet veren önemli bir şirket yok. En büyük kart ağları saniyede binlerce ödeme yapıyor olabilir ancak en ucuz debit kart ödemesi bile perakende müşteriye 0.33 dolarlık komisyon kesiyor. Bu da 1.38 dolarlık bir ödemenin %20’sine denk geliyor”

Çevrim dışı da ödenebilecek

Şirketin dün yayımladığı basın açıklamasına göre, pingNpay sayesinde müşteriler yemek ve içeceğin de dahil olduğu ürünlerin ve alınan hizmetlerin ödemelerini çevrimdışı olarak da yapabilecekler. Şirket ayrıca her ödemenin yüzde 1’i kadar işlem ücreti alacak. Bu işlem ücretleri de yazılım ve cüzdan sağlayıcılarına anlık olarak dağıtılacak.

Ancak tüketiciden direkt olarak işletmeye giden ödemelerde ise, bu işlem ücretini alıcı taraf ödeyecek.

Her ülkenin sabit coin’leri kullanılacak

İlk olarak Birleşik Krallık’ta hizmete girmeyi hedefleyen şirket, 2021’in 4. çeyreğinde çekirdek teknoloji sistemini hazır hale getirmeyi ve 2022 yılında da resmen çalışmaya başlamayı amaçlıyor. Şirket, Birleşik Krallık bölgesinde sterlin destekli sabit coin kullanacak. Diğer bölgelerde de hizmet verilen ülkenin sabit coin’i kullanılacak.

Yapılan resmi açıklamada ayrıca, her ülkede kullanan sabit coin’lerin yüzde 100 şekilde likit fiat varlıklar tarafından destekleneceği ve regülasyon kurallarına uyulması için de rezerv kanıtı sisteminin kullanılacağı belirtildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl