Ripple’ın kurucu ismine XRP gönderilen cüzdan tamamen boşaldı

Ripple şirketi tarafından kontrol edilen ve düzenli olarak Ripple’ın kurucu isimlerinden Jed McCaleb’e XRP gönderimi yapılan cüzdan tamamen sıfırlandı. Bir yıl önce cüzdanda 4 milyarın üzerinde XRP vardı.

Bugün yapılan yaklaşık 175 milyon XRP’lik işlemle beraber cüzdanda sadece 25 XRP kaldı. Bu miktarın da cüzdanın aktif kalabilmesi için bulundurulması gerekiyor.

Ripple ile McCaleb’in bir anlaşması vardı

Şu anda Stellar projesinin başında bulunan ve bu projenin kurucusu olan Jed McCaleb, daha öncesinde Ripple’ın kurucu ekibinde yer almıştı. Yaşanan anlaşmazlıklar sonucunda McCaleb, kısa sürede Ripple’dan ayrıldı. Ayrılırken de şirket ile yapılan anlaşma gereği, 9 milyar XRP’ye hak sahibi oldu. Bu miktarın tamamı McCaleb’e tek kalemde verilmedi. Ripple, XRP satışlarının fiyatı etkilememesi için bir anlaşma yaptı. Buna göre McCaleb, günlük olarak XRP işlem hacminin küçük bir bölümü kadar satış gerçekleştirebilecekti. Bu yüzde, son olarak 1 ila 1.5 düzeyindeydi. Böylece McCaleb’e her ay düzenli olarak gönderilen XRP’lerde sona gelindi.

McCaleb’in ‘tacostand’ adındaki kendi cüzdanında ise şu anda 709 milyon XRP bulunuyor. Bunların satışlarının da birkaç ay içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl