Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple’ın kurucu isminin satabileceği 1 milyar XRP kaldı

Ripple‘ın kurucu ekibinde yer alan ancak 2013’te buradan ayrılarak Stellar’ı kuran Jed McCaleb, Ripple’dan ayrılırken yapılan anlaşma gereği, 9 milyara yakın XRP’ye hak sahibi olmuştu.

McCaleb, bugüne kadar günlük XRP işlem hacminin yüzde 1 ila 1.5’luk dilimi kadar satış yaparak yıllar sonra bakiyeyi önemli ölçüde eritti ve 1 milyar XRP’ye kadar düşürdü.

McCaleb’in XRP satışları, fiyat için bir baskı da oluşturuyordu ve bu yüzden XRP yatırımcılarından eleştiri de alıyordu. Ripple’ın kurucu isminin artık satabileceği tam olarak 1 milyar 68 milyon XRP kaldı. Peki bu miktar ne zaman sıfırlanacak?

Mevcut hızla Aralık’ta bitecek

McCaleb, şu anda günlük ortalama 6.3 milyon XRP satıyor. Bu rakam, XRP hacminin yükseldiği dönemlerde katlanıyor ve 20 milyonun üzerine de çıkabiliyor. Mevcut ortalama sürdürülürse McCaleb’in elindeki XRP’ler 158 gün sonra bitecek. Bu da 1 Aralık 2021’e denk geliyor fakat XRP hacimlerindeki artış, bu süreci daha da kısaltacak.

Aşağıdaki grafik, McCaleb’in son bir yıldaki XRP bakiyesindeki değişimi gösteriyor. Bir yıl önce, buradaki rakam 4.8 milyar XRP. Öte yandan McCaleb, 2020’de gerçekleştirdiği XRP satışlarından toplamda 411 milyon dolar kâr sağladı.

Kaynak: jed.tequ.dev
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl