Ripple yöneticisinden Buterin anısı: Stajyerlik teklif ettik

Ripple şirketinde RippleNet'ten sorumlu yönetici olan Asheesh Birla, firmanın yönetim kuruluna girdiğini açıkladı. 9 yıllık Ripple macerasında yeni bir adım attığını belirten Birla, eski yıllardan birçok fotoğraf paylaşırken, ilginç bir hatırasını da anlattı ve 2013 yılında Vitalik Buterin'e stajyerlik teklifinde bulunduklarını ancak vize problemleri nedeniyle teklifin sonuçlanmadığını söyledi.

birla

Ripple şirketinin RippleNet’ten sorumlu yöneticisi Asheesh Birla, görevini Monica Long’a devretti ve şirketin yönetim kuruluna girerek üst bir göreve tayin oldu. Burada şirketin vizyonu ve stratejisi konusunda önemli katkılar sağlama amacında olduğunu belirten Birla’yı şirket CEO’su Brad Garlinghouse de yine Twitter üzerinden tebrik etti.

Ripple şirketinin başladığı noktayla kıyaslandığında bugün çok ileride olduğunu belirten Birla, hem geçmişten önemli hatırlarını paylaştı hem de 2013’ten bugüne nelerin değiştiğini rakamlarla ortaya koydu. Birla’nın Twitter üzerinden yazdıkları şu şekilde:

“Günlük hacim 2 milyondan 70 milyar dolara!”

Ben Ripple’da işe başladığımda en büyük kripto para borsası Mt. Gox’tu. Bugün ise Binance. Mt. Gox’un günlük hacmi 2 milyon dolardı. Binance’in günlük hacmi bugün ise 70 milyar dolar. Kripto para piyasasının toplam değeri 1.6 milyar dolardı. Bugün ise 1.3 trilyon dolar.

2013’te Stripe bizi satın almak istemişti ancak daha sonra anlaşma olmamıştı. O gün o anlaşma gerçekleşseydi, acaba bugün kripto para piyasası nasıl olurdu?

“Vitalik bizle 1 ay çalıştı ve biz ona stajyerlik teklif etmiştik”

Vitalik Buterin, Bitcoin Magazine’deyken Aralık 2013’te 1 ay bizim ofisimizde çalışmıştı. O dönem onun akıllı kontratlardan bahsettiğini hatırlıyorum. Ona, Ripple’da stajyer olması için bir teklifte bulunmuştuk ama vize sorununu çözememiştik. Daha sonra bizim Swell konferansımızda bir konuşma yapmıştı”

Brad Garlinghouse’dan tebrik

Öte yandan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da, Birla’yı yeni görevinden dolayı tebrik eden bir tweet attı ve “Ripple ve ürünleri üzerinde Birla’mnın inanılmaz bir etkisi oldu. Yönetim kuruluna girerek bu etkisini göstermeye devam edeceğinden eminim” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl