Ripple yöneticisi Birla: Merkez bankalarıyla görüşmelerimiz sürüyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Aralık ayından bu yana davalık olan ancak özellikle Asya bölgesinde çok ciddi anlaşmalara imza atan Ripple şirketinin uluslararası ödeme platformu RippleNet yöneticisi Asheesh Birla, merkez bankalarıyla CBDC'ler konusunda görüşmelerinin devam ettiğini söyledi.

birla

Daha önce XRP Ledger’ın özel bir versiyonunu merkez bankalarına tanıttığını açıklayan Ripple şirketinin yöneticisi Asheesh Birla, CBDC’ler konusundaki görüşmelerin uzun zamandır sürdüğünü açıkladı.

“Bir gecede olmayacak ama uzun zamandır konuşuyoruz”

RippleNet’in işlem hızının, onu CBDC’ler için biçilmiş bir kaftan yaptığını belirten Birla şunları söyledi:

“Merkez bankalarıyla çok uzun zamandır görüşmelerimiz devam ediyor. Onları da bu dünyaya katmak, onlara dijital dünyayı tanıtmak ve anlatmak çok önemli diye düşünüyorum. CBDC’ler konuştuğumuz teknolojiler arasında sadece bir tanesi. XRP Ledger’in hızı, CBDC’ler için biçilmiş kaftan. Tabii ki bu, bir gecede olmayacak. İnşaa etmeye devam edeceğiz, hız kazanacağız.”

ABD’deki regülasyon konuları da sorulan Birla, en sonunda Ripple ve Coinbase gibi şirketlere yardımcı olacak kanunların geleceğini umduğunu belirtti:

“ODL kullanan müşterilerimiz ciddi bir artış yaşıyor. Kesin sayı veremem ama gerçekten heyecan verici bir büyüme var burada. ABD’ye gelince, bence buradaki regülatörler beklenen hamleleri yapacaklar ve olması gereken bir piyasa yaratacaklar. Ripple olsun, Coinbase olsun bu tür firmalara en sonunda yardımcı olacak regülasyonları getireceklerini düşünüyorum.”

“SEC davasında doğru karar verilecektir”

Katıldığı podcast’te SEC ile süren dava da sorulan Asheesh Birla, ABD adalet sistemine güvendiğini ve gereken kararın çıkacağına inandığını söyledi:

ABD’deki adalet sistemine güvenen bir insanım. Olaylar çok net şekilde ortada. Bu yüzden hakimin gereken kararı vereceğini düşünüyorum. ABD, elinde nasıl bir fırsat olduğunu bilecek bir ülke. İnternet teknolojisi nasıl ABD’ye her anlamda çok büyük katkı verdiyse, kripto para sektörü de aynısını yapacaktır ve bu ülke bu fırsatı kaçırmayacaktır diye düşünüyorum. “

“Tüm piyasada çok ciddi bir değer artışı bekliyorum”

Boğa sezonu hakkında fikirleri de sorulan RippleNet yöneticisi, ciddi bir değer artışı beklediğini ve bunun 2022’de de sürmesini tahmin ettiğini belirtti:

Artık bir boğa sezonu kaldı mı, bilmiyorum. Gerçekten inanılmaz projeler var. Bunu biliyorum. 2017’de bu kadar fazla proje yoktu. Heyecanlanmıyordum. Çok fazla dolandırıcı vardı. 2021 ise çok değişik. Bu projeleri incelemeye bile vakit yok. Bence tüm ekosistemde yasal ve çok iyi projeler, kullanım alanları ortaya çıktı. Küresel çapta olan olayları gerçekten alkışlamak lazım. Yavaş yavaş da regüle edilecektir. Ben 2021 olsun 2022 olsun, çok ciddi bir değer artışı bekliyorum. Tüm piyasada bekliyorum.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl