Roaring Kitty GameStop yönetim kuruluna mı giriyor? Hissesi 2 kat arttı

Mayıs ayında sosyal medyaya geri döndükten sonra GameStop hisselerini 3 yıl önce olduğu gibi yeniden yükseltmeyi başaran Keith Gill'in GameStop şirketinin yönetim kuruluna dahil olacağı iddiaları, firmanın çevrim içi yapılacak olan yıllık hissedarlar toplantısına rekor talep gelmesine neden oldu. Sistem çökerken toplantı yapılamadı. Öte yandan Gill, Reddit üzerinden yeni paylaşım yaptı.

Video oyun şirketi GameStop yıllık hissedarlar toplantısını, gelen aşırı talep nedeniyle ertelemek zorunda kaldı. Artık bir “meme hissesi” olarak anılan GME’nin alıcısı olan binlerce yatırımcı, yayına girmek isterken sistem çöktü ve hissedarlar da yine sisteme giremedi.

Yönetim kuruluna girecek iddiası…

GameStop’un gelecek sene için yönetim kuruluna 5 kişiyi dahil edecek olması, hissenin alıcısı olan binlerce kişinin, Keith Gill’in de bu kişilerden biri olacağını düşünmesine yol açtı. Özellikle sosyal medyada bir anda büyüyen bu dedikodu, hissedarlar toplantısına olan ilginin de artmasına neden oldu. ABD medyasındaki haberlere göre on binlerce kişi yayına girmek istedi.

Hisse sayısı 9 milyon oldu

Öte yandan Roaring Kitty’nin de GME hiisselerindeki vadeli pozisyonlarını satıp, spot alım yaptığı görülüyor. Hisse sayısı 5 milyon adetten 9 milyona çıkarken, eldeki nakit de 29 milyon dolardan 6.3 milyon dolara indi. 82 milyon dolarlık, 20 dolar fiyatlı alım opsiyonlarının da artık olmadığı görülüyor. Toplam GME değeri 262 milyon dolar olan Gill’in sahip olduğu rakam henüz geçen hafta 586 milyon dolardı.

Hisseler yaşanan tüm karmaşaya rahmen dünü %14’lük artışla kapadı. GME hisseleri 29 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl