Robert Kiyosaki’den Bitcoin’de düşüş yorumu: Korkuyorsanız satın!

Senelerdir bir finansal çöküş geleceğini ve herkesin altın, gümüş ve Bitcoin alması gerektiğini belirten Robert Kiyosaki, kripto paralarda yaşanan son düşüşleri değerlendirdi. Kendisinin "Al ve hep tut" şeklinde yatırım yaptığını belirten ünlü yazar, "Eğer çöküşler sizi korkutuyorsa, satın ve işinize sıkı sıkıya tutunun" dedi.

“Zengin baba, yoksul baba” kitabının yazarı olan Robert Kiyosaki, Bitcoin’de dün yaşanan düşüşleri değerlendirdi. Birçok insanın satış yapması gerektiğini ancak kendisinin almaya devam edeceğini belirten Kiyosaki, al-sat yapmadığını da söyledi.

“Korkuyorsanız satın, ki doğrusu da budur”

X üzerinden dünkü düşüşleri yorumlayan ünlü yazar, bu tür düşüş dönemlerinde trade yapmak yerine, başka girişimlerine odaklandığını ve onlar üzerinde çalıştığını ifade etti:

“Bitcoin sert düşüyor. Çoğu insan satmalı diye düşünüyorum. Ben ise daha çok alım yapacağım yeri bekliyorum. Birçok kişi al-sat yaparak iyi para kazanır. Aslında onlar düşük fiyattan aldıkları gibi yine düşük fiyattan satarlar. Trade konusundaki problem aslında kısa vadedeki gelir vergisidir. Ben Warren Buffet ile benzer bir strateji uyguluyorum. O da ‘Al ve sonsuza kadar tut…’ Ben trade yapmam. Ona ayıracağım zamanı girişimlerim üzerinde çalışmaya ayırırım. Bu yüzden ben seri bir girişimciyim. Bu düşüşler sizi korkutuyorsa satın. Ki doğrusu da bu olur. İşinize dört elle sarılın. Çoğu ‘çalışan’ da zaten bunu yapar. İş veren ile çalışan madalyonun farklı iki yüzündedir. Kendinize iyi bakın. Önümüzde zor zamanlar var”

Kiyosaki uzun yıllardır, dünyanın büyük bir finansal krize doğru gittiğini ve herkesin altın, gümüş ile Bitcoin alması gerektiğini söylüyordu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl