Robert Kiyosaki yine “Bitcoin alın” dedi: Sonunda siz güleceksiniz

Attığı tweet'ler ve verdiği röportajlarla gündemde kalmayı başaran "Zengin baba, fakir baba" kitabının yazarı olan Robert Kiyosaki, 2 milyonluk Twitter hesabından yine Bitcoin alım önerisinde bulundu.

Son dönemde özellikle sosyal mecralarda sürekli olarak karşımıza çıkan ve verdiği röportjlarda altın, gümüş ve Bitcoin alımı önerisinde bulunan Robert Kiyosaki, Fed’in faiz artırmaya devam edeceğini ve bu durumun ciddi bir alım fırsatı yaratacağını savundu.

“Sonunda siz güleceksiniz”

Kiyosaki 2.1 milyon takipçisinin olduğu Twitter hesabından attığı tweet’te “Bu bir alım fırsatıdır. Eğer Fed faiz oranlarını artırmaya devame derse ABD doları daha da güçlenecek ve bu durum altın, gümüş ve Bitcoin’deki fiyatları daha da aşağıya çekecek. Daha fazla alın. Fed karar değiştirdiğinide ve İngiltere gibi faiz oranlarını düşürmeye başladığında diğerleri ağlarken siz sonunda gülüyor olacaksınız. Kendinize iyi bakın”

Peter Schiff cevapsız bırakmadı

Kiyosaki’nin bu tweet’ine ise altın yatırımlarıyla ve Bitcoin’e karşı olan duruşuyla bilinen Peter Schiff’ten de cevap geldi. Schiff altın ve gümüş fiyatlarının şu anda dip yapmış olabileceğini ve bundan sonra yükselişe geçebileceklerini belirtti:

“Altın ve gümüş muhtemelen dip seviyelerini buldular. Faiz dönüşündeki ilk domino taşı düştü bile… Diğerlerinin de düşmesi uzun sürmeyecektir. Fiyatlar hala ucuzken altın ve gümüşünüzü şimdiden altın”

Kiyosaki ise Schiff’in bu tweet’ne cevap vermedi. Schiff, Mart 2020 çöküşünde Bitcoin’in bin doalrın altına gideceğini iddia etmişti.

Koronavirüs krizine kadar Bitcoin’e karşı çıkan Kiyosaki ise bu dönemin ardından Bitcoin alımı önerisinde bulunmuş ve fikir değiştirdiğini belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl