Robinhood CEO’su Tenev: Kriptoya olan yatırımlarımız devam edecek

Hisse senetleri, ETF'ler ve kripto paraların düşük ya da bazı durumlarda sıfır komisyon ile alınıp satılabildiği Robinhood platformunun CEO'su Vlad Tenev, kripto paralara olan güvenini yineledi ve şirket olarak bu alana olan yatırımlarının devam edeceğini söyledi.

vlad

ABD’de şirketlerin 3. çeyrek raporlarının detayları ortaya çıkmaya devam ederken, son yıllarda kripto paraalr konusuna daha çok eğilen Robinhood’un kurucu ortağı ve CEO’su Vlad Tenev de bu alana olan yatırımlarının devam edeceğini söyledi.

“Web3 czdanının beta versiyonu çıktı”

CEO Tenev şirketin çeyrek kazanç toplantısında son olarak çıkardıkları Web3 cüzdanından bahsetti ve şu ifadeleri kullandı:

“Biz şirket olarak herkesin ucuz, güvenli ve kolay şekilde merkeziyetsiz web’e ulaşmasını istiyoruz. Finansal hizmetlerin geleceğinin bu alanda olacağına inanıyoruz. 1 milyon kişilik bekleme listesinden sonra Robinhood cüzdanının beta versiyonunu çıkarmış olmaktan dolayı da çok mutluyuz. Bu cüzdan saklama hizmeti veren bizim Web3 odaklı ilk ürünümüz oldu. Müşterilerden gördüğümüz ilk değerlendirmeler çok iyi. Onlardan gelen talepler doğrultusunda daha fazla kripto para ekleyeceğiz. Cüzdanı uluslararası seviyede kullanılabilir hale getireceğiz”

“Kripto paralarla kredi vermeyeceğiz”

Son dönemde iflas eden veya iflasın eşiğine gelen kripto borç verme platformlarına da atfta bulunan Tenev bu konuyla ilgilenmediklerini de söyledi:

“Daha fazla kripto para ile işlem yapılmasını sağlayacağız. Bunlardan biri de USDC oldu. İnsanların hem öğrenecekleri hem de para kazanabilecekleri “Öğren ve Kazan” sistemini başlattık. İnsanların kripto paralarla ilgili daha fazla şey öğrenebilmesini sağlamak istiyoruz. Kredi konuyla ilgilenmiyoruz. Biz sadece kripto paraların saklanmasına ve alınıp satılmasına yönelik hizmet veriyoruz. Küresel bir şirket olacağız. Bu alana olan yatırımlarımız devam edecek. Kripto paralar, düşüşlere rağmen büyümeye devam eden bir endüstri. Bu yüzden hala çok fazla işimiz var. NFT’ler konusunda Apple ile ilgili bazı sıkıntılar var ancak NFT saklama ve görüntüleme hizmetleri de büyük ihtimalle gelecek”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl