Robinhood’da kripto işlemleri kasımda yüzde 75 arttı

Hisse senetlerinin yanında kripto para işlemlerinin de yapılmasına izin veren bir platform olan Robinhood, kasım ayındaki kripto trade oranının ekime göre %75 daha fazla olduğunu açıkladı.

Özellikle son boğa sezonunda yaptığı listelemelerle çok konuşulan Robinhood, dün SEC’ye yaptığı bildirimle, kasım ayındaki kripto işlem hacminde, bir ay öncesine göre %75’lik artış olduğunu belirtti. Yapılan açıklamada, opsiyon ve hisse senetlerindeki hareketlerin ise ekim ayıyla paralel gittiği, yükselişlerin sadece kripto bazlı olduğu ifade edildi.

Geçen seneye oranla %55 düşmüştü

Robinhood’daki kripto aktivitesi, 2022-2023 ayı sezonunda ciddi şekilde düşmüştü. Dolayısıyla bu rakamlar, şirketin bu alandaki kaznaçlarını tekrardan artırabilir. Firma, kasım ayı başında açıkladığı 3. çeyrek kazanç raporunda da, kripto işlem hacminin geçen senenin aynı dönemine göre %55 düştüğünü belirtmişti.

“Kriptoya ilgi artıyor”

Robinhood CEO’su olan Vlad Tenev de, kasım ayı raporlama toplantısında yatırımcılara hitaben, yıllık bazdaki kazançlarının 9 haneli olma ihtimalinin arttığını söyledi. Tenev, Yahoo Finance’e verdiği röportajda da, “Rakamlar, bireysel yatırımcının kriptoya olan ilgisinin yeniden artmaya başladığını gösteriyor” dedi.

Robinhood hisse senetleri de sene başından bu yana %18’lik değer kazandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl