Robinhood rakibi Public, 10 yeni kripto para listeledi

ABD’de popüler hisse senedi ve kripto para alım satım uygulaması Robinhood, yeni kripto para listeleme konusunda çekimser kalırken rakip platform Public.com ise daha cesur adımlar atıyor.

Public, bugün yaptığı açıklama ile 10 yeni kripto para listelediğini bildirdi. Bunlar; Solana (SOL), Terra (LUNA), Uniswap (UNI), Avalanche (AVAX), Chainlink (LINK), Polygon (MATIC), Algorand (ALGO), SushiSwap (SUSHI), Basic Attention Token (BAT), Ren (REN) olarak sıralandı.

Böylece, Public.com’da yer alan kripto paraların sayısı 21’e çıktı. Robinhood’da ise 7 kripto para yer alıyor.

Public.com, kripto para işlemleri sunma kararını Ekim ayında almıştı. İlk etapta 10 kripto para listelenirken bu sayı kısa sürede 21’e çıkarıldı.

Robinhood tarafında ise platformun Shiba Inu’yu (SHIB) listeleyip listelemeyeceği merakla bekleniyor. Halihazırda Dogecoin’i listeleyen Robinhood’a SHIB’e de listelemesine dönük yoğun bir baskı var. Shiba Inu yatırımcıları, bunun için Change.org üzerinde bir kampanya başlatmıştı ve kampanya, geçtiğimiz günlerde 500 bin imzayı aştı. Robinhood CEO’su Vlad Tenev, şirketin finansal sonuçlarının açıklanmasının ardından yapılan konferans görüşmesinde yeni bir kripto para listelemeden önce daha fazla yasal netlik ihtiyacı olduğunu söylemişti. Robinhood’un operasyon yöneticisi Christine Brown ise dün katıldığı bir yayında Shiba Inu’yu listeleme konusunda aceleci davranmak istemediklerini vurguladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl