Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Robinhood’un Dogecoin korkusu: İlgi azalırsa kötü etkileniriz

Kış ayalrında özellikle GameStop olaylarında işlemleri durdurma kararı almasıyla kendinden çok fazla söz ettiren ve komisyonsuz işlem hizmeti sunmasıyla bilinen alım satım platformu Robinhood, halka açılma plânları yaptığı bir dönemde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderdiği bir açıklama dosyasında Dogecoin’in kendileri için olan önemine değindi.

“İşlem bazlı gelirlerin yüzde 34’ü Dogecoin’den…”

Şirketten SEC’ye gönderilen dosyada şu ifadeler yer aldı:

“Kripto paralarda işlem bazlı gelirlerimizin ilk çeyrekte yüzde 34’ü Dogecoin’den sağlanmıştır. Gelirlerimiz, bir önceki çeyrekten yüzde 4 fazladır. Bu talepte bir yavaşlama olup, yeri bir başka kripto parayla doldurulamazsa, platformdaki trade işlemleri, finansal şartlarımız ve operasyonlarımızın sonuçları kötü şekilde etkilenebilir”

“En büyük DOGE balinası…” iddialarını reddetmişlerdi

Hatırlanacağı üzere Robinhood için Şubat ayında en büyük Dogecoin balinası olduğu yönünde iddialar ortaya atılıyordu. Şirket ise yaptığı resmi açıklama ile bu iddiaları reddetmişti. Açıklamada, “Robinhood hiçbir kripto paraya yatırım yapmamıştır ya da kendi yararına olacak şekilde hiçbir müşterinin kripto parasıyla işlem yapmamıştır” denilmişti.

Sadece bahşiş verme parası olarak başladı, nerelere geldi

2013’te insanların birbirlerine eğlence amaçlı para göndermesi ya da çok düşük ücretli bahşiş verilmesi için ortaya çıkan Dogecoin, bu sene Elon Musk ve Mark Cuban gibi işadamlarının desteğiyle 0.73 dolara kadar yükseldi. Topluluğunun 1 dolar yapma amacında olduğu Doge, piyasa düşüşüyle birlikte 0.25 dolar seviyesine inmiş durumda…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl