Rockefeller ailesinden kripto para ortaklığı

Rockefeller ailesinin resmi girişim sermayesi kolu olan Venrock, kripto yatırım grubu Coinfund ile ortaklık kurdu.

Forbes’un haberine göre, Rockefeller ailesinin resmi girişim sermayesi kolu olan Venrock, kripto para ve Blockchain iş inovasyonunu desteklemek için kripto yatırım grubu Coinfund ile ortaklık kurdu.

Yaklaşık yarım asırlık bir şirket olan Venrock, özellikle teknoloji yatırımlarına odaklanıyor. Şirketin bugüne kadar aralarında Intel ve Apple da dahil olmak üzere birçok önemli şirkette yatırımları bulunuyor. Bu açıdan kripto para yatırımlarına yönelmeleri de mantıklı bir gelişim.

Venrock’tan David Pakman, ortaklıkla ilgili olarak, “Piyasada çok sayıda kripto tüccar var. Çok fazla kripto para serbest fonu var. Bu farklı. Esasen bize göre biraz daha risk sermayesi gibi görünüyor. Bir dizi farklı kripto ekonomisine ve kripto para tabanlı projelere yardım eden bu yatırımcı ekiple bir ortaklık kurmak istedik.” dedi.

Pakman ayrıca Venrock’un kriptoda uzun vadeli yatırımlar yapacağını ve bu teknolojiyi dönüştürücü olarak gördüklerini bildirdi.

Bu arada önceki gün ünlü milyarder George Soros’un aile ofisinin de aktif bir şekilde kripto para ticareti yapmaya başlayacağı ortaya çıkmıştı.

Rockefeller’ın bu girişimi kripto paraları nasıl etkiler? Aşağıda bulunan yorum bölümünden görüşlerinizi paylaşın.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl