Ünlü Rus milyarderi Roman Abramovich, dijital para birimlerine yatırım yapacak

Roman Abramovich başta olmak üzere Rusya’nın önde gelen iş adamlarının dijital para birimlerine yatırım yapacağı öğrenildi. The Bell’e göre Roman Abramovich, Alexander Abramov ve Alexander Frolov’un da aralarında bulunduğu Forbes ‘En zenginler’ listesinin neredeyse onda birini oluşturan Rusya’nın en zengin insanları, 500 milyon Dolar’ı aşan bir varlığa sahip Target Global aracılığıyla dijital para birimlerine yatırım yapacak. Bu iş adamlarının yanı sıra Rusya’da dijital para birimlerine halihazırda yatırım yapmış olan pek çok önemli isim bulunuyor. Technonicol’un kurucusu Igor Rybakov, ortağı Oscar...

Roman Abramovich başta olmak üzere Rusya’nın önde gelen iş adamlarının dijital para birimlerine yatırım yapacağı öğrenildi.

The Bell’e göre Roman Abramovich, Alexander Abramov ve Alexander Frolov’un da aralarında bulunduğu Forbes ‘En zenginler’ listesinin neredeyse onda birini oluşturan Rusya’nın en zengin insanları, 500 milyon Dolar’ı aşan bir varlığa sahip Target Global aracılığıyla dijital para birimlerine yatırım yapacak.

Bu iş adamlarının yanı sıra Rusya’da dijital para birimlerine halihazırda yatırım yapmış olan pek çok önemli isim bulunuyor.

Technonicol’un kurucusu Igor Rybakov, ortağı Oscar Hartmann ile birlikte bu alana yatırım yaptığını ifade etmişti.

Rusya’nın en büyük havaalanları ağını inşa eden milyarder Roman Trotsenko, kendi dijital para birimi borsasını açacağını açıklamıştı.

Öte yandan Moskova’nın en büyük inşaat şirketlerinden birinin sahibi olan Alexander Rutchiev de ICO’lara yatırım yapacağını söylemişti. Rutchiev’in Bitcoin ve Ethereum‘a yatırım yaptığı ve bu yatırımları sayesinde portföyünün 13 kat büyüdüğü biliniyor.

Haberde, Özbek asıllı Rus milyarder Alisher Usmanov ve Kazakistanlı girişimci Mikhail Gutseriev’in de dijital para birimlerine yatırım yaptıkları kaydedildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl