Ron DeSantis, Elon Musk’ın yayınında adaylığını açıkladı: Bitcoin’i koruyacağım

CBDC'leri yasaklamasıyla kripto para topluluklarında adını duyuran Florida valisi Ron DeSantis, ABD başkan adaylığını resmen açıkladı. Twitter'da Elon Musk'ın da bulunduğu ve birçok ünlünün yer aldığı Spaces yayınında duyuruyu yapan DeSantis, "Bitcoin'i koruyacağım" dedi.

ABD’nin Florida eyaleti valisi Ron DeSantis, beklendiği üzere başkan adaylığını açıkladı. DeSantis, duyurusunu 500 binden fazla kişinin canlı olarak takip ettiği Twitter Spaces yayınında yaptı.

“Bitcoin hakkınızı elinizden almayacağım”

İçinde Elon Musk da dahil olmak üzere birçok ünlünün de olduğu yayını teknoloji yatırımcısı David Sacks yönetiriken, yayının ortalarında DeSantis konuyu Bitcoin ve kripto paralara getirdi. Bitcoin’in merkezi hükumetler tarafından korunamadığını dile getiren başkan adayı şu ifadeleri kullandı:

“Başkan olduğumda Bitcoin ve ona benzer varlıkları koruyacağım. Tabii ki bunun riskleri var ama insanlar kendi kararlarını kendileri alabilecek kadar akıllı ve becerikliler. En azından Bitcoin ile uğraşanlar öyle… İnsanların Bitcoin konusunda her hakları vardır. Washington’daki insanların Bitcoin’i istememesinin, sevmemesinin nedeni onu kontrol edemiyor olmalarıdır. Toplum üzerinde kontrol sağlamak istiyorlar. Bitcoin de onlar için bir tehdit oluşturuyor”

“Biden gelirse kriptoyu öldürürler”

Şu anki başkan Joe Biden’ın yeniden başa gelmesi durumunda o yönetimin “muhtemelen kripto paraları öldüreceğini” belirten DeSantis, “Kongre hiçbir zaman kripto paraları ele almak istemedi. Sorunları çözmek gibi bir niyetleri yok. Bu yüzden işi alt kurumlara bırakıyorlar. Şu anki yönetim tamamen Bitcoin’e karşı” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl