Rönesans Gayrimenkul (RGYAS) halka arz ne zaman? RGYAS kaç lot verir?

rgyas halka arz

Sermaye Piyasası Kurulu, Rönesasns Gayrimenkul halka arzını onayladı. Türkiye gayrimenkul sektörünün önemli şirketlerinden biri olan Rönesans Gayrimenkul (RGYAS) ne zaman halka arz olacak? RGYAS kaç lot verir? Rönesans Gayrimenkul halka arz katılım endeksine uygun mu? Bu yazımızda Rönesans Gayrimenkul halka arzı hakkında merak edilen soruları yanıtlayacağız.

Rönesans Gayrimenkul (RGYAS) halka arz ne zaman?

Borsa İstanbul, Ramazan Bayramı dolayısıyla ilan edilen 9 günlük tatil nedeniyle önümüzdeki haftanın üç buçuk günü kapalı olacak. Ancak 8 Nisan Pazartesi ve 9 Nisan Salı (öğlene kadar) borsada işlemler devam edecek.

RGYAS talep toplama işlemleri bayramdan sonra yapılacak. RGYAS’ın talep toplaması üç gün sürecek.

RGYAS halka arz tarihi: 17-18-19 Nisan (Çarşamba – Perşembe ve Cuma)

RGYAS halka arz fiyatı ne kadar?

2024 yılının en büyük halka arzlarından birini yapmaya hazırlanan Rönesans Gayrimenkul’ün halka arz fiyatı 135 TL. RGYAS halka arzında katılımcı başına 10 lot düşmesi halinde 1350 TL’lik hisse alınmış olacak.

Rönesans (RGYAS) kaç lot verir?

Taslak izahnameye göre RGYAS halka arzında toplam 33 milyon 357 bin adet lot yatırımcılara dağıtılacak. Aşağıdaki tablodan ortalama olarak kaç lot ile başvurmanız gerektiğini görebileceksiniz.

Katılımcı sayısıLot sayısıFiyat
2.1 milyon kişi13 lot1755 TL
2.5 milyon kişi11 lot1485 TL
2.9 milyon kişi10 lot1350 TL
3.3 milyon kişi9 lot1215 TL
3.75 milyon kişi8 lot1080 TL

Rönesans Gayrimenkul (RGYAS) halka arz geliriyle ne yapacak?

Türkiye’de ve dünyanın farklı bölgelerinde faaliyetlerini sürdüren Rönesans, taslak izahnamesinin 303. sayfasında fon kullanım bilgilerini paylaştı. Buna göre:

  • %60-65 finansal borçların ödemesinde
  • %5-10 ilişkili taraflara ticari olmayan borçların ödemesinde
  • %15-20 yeni yatırımların finansmanında
  • %15 işletme sermayesinin güçlendirilmesinde

kullanılacak.

Rönesans Gayrimenkul ne iş yapar?

Rönesans Gayrimenkul, Türkiye’nin güçlü gruplarından Rönesans’ın ticari gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketidir. Şirketin mevcut portföyünde aktif halde 12 alışveriş merkezi, 4 ofis, 1 konut, 1 okul bulunmaktadır. Bununla birlikte Rönesans Gayrimenkul bünyesinde devam etmekte olan 1 konut projesi ve geliştirmeye müsait 2 arsa bulunmaktadır. Şirket toplamda 21 gayrimenkul ile faaliyetleri sürdürmektedir.

Rönesans RGYAS katılım endeksine uygun mu?

Rönesans Gayrimenkul’ün katılım endeksine uygun olup olmadığı onaylı izahnamenin ardından netlik kazandı. RGYAS hissesi Borsa İstanbul’un katılım endeksi kriterlerini karşılamıyor. Bu neden RGYAS katılım endeksine uygun değildir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl