FBI’ın Ross Ulbricht’e ait 144 bin Bitcoin’i ne yaptığı ortaya çıktı

2013 yılının Ekim ayında Silk Road adlı uyuşturucu satışının yapıldığı internet sitesinin sahibi olan Ross Ulbricht, FBI tarafından tutuklanmıştı. FBI’ın Ulbricht’in bu yasa dışı sanal pazar üzerinden kazandığı Bitcoin’leri ele geçirip geçirmediği ise kesin olarak bilinmiyordu. New York Güney Bölge Savcısı Joon H. Kim, geçtiğimiz Cuma günü bu operasyon sırasında 144.336 Bitcoin’in ele geçirildiğini açıkladı. Tanesi 334$’a satıldı Savcı tarafından yapılan açıklamaya göre, Bitcoin’lerin tamamı, mahkeme kararı uyarınca United States Marshals Service tarafından 48 milyon 238 bin Dolar karşılığında satıldı....

2013 yılının Ekim ayında Silk Road adlı uyuşturucu satışının yapıldığı internet sitesinin sahibi olan Ross Ulbricht, FBI tarafından tutuklanmıştı.

FBI’ın Ulbricht’in bu yasa dışı sanal pazar üzerinden kazandığı Bitcoin’leri ele geçirip geçirmediği ise kesin olarak bilinmiyordu.

New York Güney Bölge Savcısı Joon H. Kim, geçtiğimiz Cuma günü bu operasyon sırasında 144.336 Bitcoin’in ele geçirildiğini açıkladı.

Tanesi 334$’a satıldı

Savcı tarafından yapılan açıklamaya göre, Bitcoin’lerin tamamı, mahkeme kararı uyarınca United States Marshals Service tarafından 48 milyon 238 bin Dolar karşılığında satıldı.

Bu, Bitcoin’lerin tanesinin 334$ karşılığında satıldığı anlamına geliyor. Eğer hükümet, dijital paraları hala elinde bulunduruyor olsaydı, bugünkü Bitcoin kuruyla 600 milyon Dolar’dan daha fazla kazanacaktı.

Adalet Bakanlığı sözcüsü Dawn Dearden, CNBC’ye verdiği demeçte, U.S. Marshals’ın yatırım fırsatları aramadığını ve Bitcoin’leri ellerinde tutmak için hiçbir nedenleri olmadığını söyledi.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl