Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dünyanın en zengin ailesi Rothschild, Bitcoin satın aldı

Dünyanın en zengin birkaç ailesinden biri olan Rothschild ailesine ait Rothschild Investment Corp adlı şirket Bitcoin satın aldı. Bitcoin Investmen Trust (GBTC) üzerinden yapılan 210 bin Dolar’lık satın alım, ana akımın ve büyük kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan açık ilgisini net bir şekilde göstermesi açısından önemli bir gelişme oldu. Bu gibi gelişmeler Bitcoin‘e olan güvenin artmasını sağlarken şüpheci bir yaklaşımla farklı okumalar yapmak da mümkün. Meşhur The Economist kapağı Daha önce The Economist’in 1988 yılında yayınlanan bir sayısının kapağına Twitter hesabımızda yer...

Dünyanın en zengin birkaç ailesinden biri olan Rothschild ailesine ait Rothschild Investment Corp adlı şirket Bitcoin satın aldı.

Bitcoin Investmen Trust (GBTC) üzerinden yapılan 210 bin Dolar’lık satın alım, ana akımın ve büyük kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan açık ilgisini net bir şekilde göstermesi açısından önemli bir gelişme oldu.

Bu gibi gelişmeler Bitcoin‘e olan güvenin artmasını sağlarken şüpheci bir yaklaşımla farklı okumalar yapmak da mümkün.

Meşhur The Economist kapağı

Daha önce The Economist’in 1988 yılında yayınlanan bir sayısının kapağına Twitter hesabımızda yer vermiştik. Bundan tam 29 yıl önce yayınlanan kapakta büyük bir anka kuşu yer alıyor, anka kuşunun üzerinde ise altın renginde bir para birimi bulunuyordu. Kapaktaki diğer önemli noktalar, bu paranın üzerinde 2018 yılının işaretlenmesi, anka kuşunun yanan dolarları ezmesi ve “Dünya para birimine hazır ol” yazısıydı.

Bu kapak, 2009’da Bitcoin ve dijital para birimlerinin ortaya çıkmasıyla bağdaştırıldı. 29 yıl önce yayınlanan bu kapak gerçekten Bitcoin’i mi işaret ediyordu? 2018’de neler olacak? Bu soruların yanıtı bir süre daha akıllarda cevapsız olarak kalacak.

Her şey başından beri planlı ve programlı mı?

The Economist’in Rothschild ailesine ait olduğu biliniyor. Bu, Rothschild ailesinin Bitcoin satın almasıyla birlikte düşünüldüğünde ortaya başka bir resim daha çıkıyor.

Her şey en başından beri planlı ve programlı mıydı? Bitcoin, gerçekten de Dolar’ı yok edecek ve dünya para birimi mi olacak? Ve son soru: Bu devrimin arkasında sahiden Rothschild’ler mi var?

Rothschild’lerin Bitcoin satın almasıyla ilgili sizin değerlendirmeleriniz neler? Aşağıda bulunan yorum bölümünde bizimle paylaşın.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

3 yorums

 1. yavuz ali Cevapla

  sizi kutluyorum gercekten iyi bir noktaya isaret etmissiniz ayrica tesekür ediyorm
  eibette rothschild ailesinin iliskisi var baska diger bestane yahudi ailesininde parmagi
  vardir yahudiler herzaman dünyaya yön vermislerdir
  ademden bu yanakadar pegamberler adi altinda onlar dünyayi yönetmislerdir onun icin olur
  elbette olma ihtimali coook yüksek
  dünyaya zararlari kadarda cook faydalarida olmustur
  tekneloji ilim bilim her sey onlarin elinde
  selamlar

 2. Guguk kuşu Cevapla

  Yalan haber ve Algı Operasyonu ….. Herkes ROTHSCHILD ismini kullanır olmus… KAOS TEORILERI yaratmaktan zevk alınıyor…
  Hatırlatmakta fayda var , dunyada soyadı ROTHSCHILD,ROCKEFELLER,WARBURG olan binlerce insan var ve bunların hepsi bu hanedanlıklara uye degiller, geciniz efendim….

  Bir kere yatırım yapan ROTHSCHILD lerin Dunya hanedanlıgı ile yakından uzaktan alakası yok.Merkezi şikago yazmasından da anlaşılacagı uzere , Amerikalı bir aile….

  ROTHSCHILD Hanedanlıgı boyle ufuruklerle ugrasmaz… Ehehe hemde 210 bin USD gibi komik bir rakamla…

  isterlerse bu BITCOIN e duzenleme getirirler devletler uzerinden ve Borsasini kurarlar ki, kimsede kıpırdayamaz…

  Geciniz Efendim.!!!!!

 3. M.s Cevapla

  yaklaşık 10 yıl önce arrivals (gelenler) adlı bir belgesel izlemiştim. Belgeselde dünyayı yöneten gizli güçlerde, ailelerden ve sistemi nasıl kurduklarından ve bu güçlerini pekiştirmek adına gelecek ile ilgili planlarından bahsediliyordu. Sonuç olarak daha kontrol edilebilir bir dünya için temel de iki şeyi amaçladıkları belirtiliyordu;
  1. Bütün insanları takip edebilmek için çip takmak.
  2. Ülkelerin merkez bankalarından bağımsız global bir elektronik para birimi.
  Biraz düşününce herkesin elindeki cep telefonları vasıtasıyla nelerden hoşlandığımızı, siyasi görüşlerimizi, aile yapımızı, eğitim geçmişimizi, satın alma alışkanlıklarımızı, sağlık bilgilerimizi, anlık konumumuzu gibi konuları biliyorlar ve bu bir anlamda insanlara çip yerleştirme amacına ulaştıklarını gösteriyor. (Çipli kimlikler, pasaportlar da cabası)
  Elektronik para ile ilgili olarak da bu belgeseli izledikten bir süre sonra bitcoin ile ilgili bir kaç yazıya gelmiştim ( 2009 yıllarında) ve aklıma hemen o belgesel geldi. Hatta o zamanlar bitcoin piyasasının arkasındaki büyük aileler olduğunu varsayarak çok büyüyeceğini öngörmüştüm ve yatırım yapmayı düşündüm fakat üniversite sınavına hazırlandığımdan, sistem yeni olduğundan ve o zamanlar Türkiye’den alış-satışın nasıl yapıldığını bilmediğimden çok fazla üstünde duramamıştım ve bir anlamda milyoner olma fırsatını tepmişim aslında ( bu konuyu yıllar önce paylaştığım arkadaşım hala hatırlatır bana).
  Özetle şunu söyleye bilirim ki bitcoin mantığı, dünya’yı yöneten ailelerin amaçlarıyla birebir örtüşüyor. Bu nedenle arkasında onların olduğunu düşünmek hayalcilik olmaz.