Rothschild Investment, GBTC hisse sayısını artırdı

Ünlü Rothschild ailesine ait olan Rothschild Investment varlık yönetim şirketi, Grayscale üzerinden Bitcoin yatırımı yapmaya devam ediyor. Şirketin bu yılın ikinci çeyreği itibariyle GBTC sayısını 3'e katladığı belirtildi.

altcoin-fiyat-grafik

Rothschild Investment şirketi Grayscale üzerinden Bitcoin yatırımlarına devam ediyor. Meşhur Rothschild ailesiyle bir bağı olmadığı belirtilen Şikago merkezli şirket, 2021’in ikinci çeyreği itibariyle GBTC hisse sayısını 3’e katladı. Bir önceki çeyrekte 38 bin 346 olan hisse sayısı 141 bin 405’e çıktı.

Ethereum fonuna da yatırım…

Şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bildirime göre ayrıca Grayscale’in Ethereum (ETHE) fonuna da yatırım yapıldı. Bu fondaki rakam da, 265 binden 279 bine çıktı. SEC dosyalarına göre şirketin GBTC hissesinde 4,2 milyon dolar, ETHE hissesinde ise 6.2 milyon dolarlık yatırımı bulunuyor. Grayscale’in sitesine girildiğinde şu anda iki fonun da kapalı olduğu görülüyor.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, dün katıldığı bir yayında yeni bir ürünün duyurusunu yaptı ve şirketin ikinci “çeşitlendirilmiş yatırım ürününü” piyasaya çıkaracağını açıklamıştı. Sonnenshein ayrıca, SEC’nin er ya da geç Bitcoin ETF başvurularını kabul edeceğini belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl