Rothschild’lerden kripto para şirketi Aspen’e yatırım

Yüzyıllardır Avrupa'da bankacılık konusunda uzmanlaşmış birçok üyesi bulunan Rothschild ailesinin önemli üyelerinden Jacob Rothschild'in kurucusu olduğu RIT Capital Partners, kurumsal yatırımcılar ve varlık yöneticileri için kripto para yatırım platformu olan Aspen Digital'a yatırım yaptı.

Kripto para platformu Aspen Digial, A serisi ön fonlama turunda yaklaşık 8.8 milyon dolarlık yatırım aldı. Yatırım turuna Jacob Rothschild’in kurucusu olduğu RIT Capital Partners ve Liberty City Ventures şirketleri liderlik ederken; BitGo, Paxos ve ConsenSys de Aspen’e yatırım yapan şirketler arasındaydı.

Bu yeni sıcak para ile Aspen şirketinin ekibi büyütmek istediği ve Avrupa, Güney Asya ve Orta Doğu’da da hizmet verebilme amacıyla Londra’da bir ofis açmayı da düşündüğü belirtildi.

Bu sene kurulan Aspen Digital, birçok kripto para platformunun sağladığı hizmetleri tek bir çatı altında topluyor. Trade, saklama, getiri yaratan ürünlere ulaşma ve portföy yönetimi gibi birçok hizmet, kurumsal yatırımcıların rahatlıkla ulaşabileceği bir noktada bulunuyor. Aspen, bu hizmetleri FTX, Celsius Network ve Hex Trust vasıtasıyla müşterilerine sunuyor.

1988’den bu yana Londra Borsa’sında işlem gören RIT şirketi, sene başında ABD’li Kraken borsasından da bir miktar hisse satın almıştı.

Tayland’ın en zengin ailesinin kripto yatırımı devam ediyor

Yatırımı yapanlar arasında Tayland’ın en zengin ailesinin üyeleri olan ve Fortune Magazine’in sahibi Chatchaval Jiaravanon ve Chaval Jiaravanon da bulunuyordu. Ailenin şirketi olan CP Group’un kontrolündeki Velo Labs de, Mart ayında Stellar’ın yaratıcısı olan Jed McCaleb tarafından kurulan Interstellar’ı satın almıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl