Rus bakan: Rusya, Bitcoin ve Ethereum’a karşı kendi alternatifini oluşturmalı

Telekom ve Kitle İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov, Bitcoin ve Ethereum gibi dijital para birimlerinin “yabancı kriptografi” üzerine inşa edildiğini, Rusya’nın bunlara karşı kendi alternatifini oluşturması gerektiğini söyledi. Sputnik News’e konuşan Nikiforov şunu söyledi: “Bitcoin ve Ethereum yabancı kriptografi temelinde geliştirilen kripto para birimleri. Rusya’nın kendi kriptografi okulu var. Bir kripto para birimi oluşturma yeteneğine kesinlikle sahip olduğumuzu düşünüyorum.” ‘Düzenleme önerileri yakında hükümete sunulacak’ Nikiforov ayrıca son günlerin en çok merak edilen konularından biri olan Rusya’nın dijital para birimlerini düzenlemeyle ilgili...

Telekom ve Kitle İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov, Bitcoin ve Ethereum gibi dijital para birimlerinin “yabancı kriptografi” üzerine inşa edildiğini, Rusya’nın bunlara karşı kendi alternatifini oluşturması gerektiğini söyledi.

Sputnik News’e konuşan Nikiforov şunu söyledi:

“Bitcoin ve Ethereum yabancı kriptografi temelinde geliştirilen kripto para birimleri. Rusya’nın kendi kriptografi okulu var. Bir kripto para birimi oluşturma yeteneğine kesinlikle sahip olduğumuzu düşünüyorum.”‘Düzenleme önerileri yakında hükümete sunulacak’

Nikiforov ayrıca son günlerin en çok merak edilen konularından biri olan Rusya’nın dijital para birimlerini düzenlemeyle ilgili hangi aşamada olduğu konusuna da açıklık getirdi.

Genç bakan, dijital para birimleri için önerilen düzenlemelerin hazır olduğunu ve yakın zamanda hükümete sunulacağını ifade etti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl