Rus bankacılar, kripto paraların yasallaşmasını istiyor

Rus bankacılar, 26 Mayıs tarihinde yaptıkları açıklamayla kripto paraların dolaşımda yasallaştırılması gerektiğini söylediler. Rus Sberbank’ın CEO’su Herman Gref, kripto para birimleri konusunda dürüst ve anlaşılır bir görüşme yapılması gerektiğini ifade ederek yasaklama girişmlerinin geçmişte yalnızca sorunlara neden olduğunu dile getirdi. Rus basınında yayınlanan bir makalede Gref’in yorumu hakkında şöyle denildi: Gref, şu anda kriptokrasi konusunda yapıcı bir diyaloga girdiklerini vurguladı. Merkez Bankası, bu konuda hakkında ne yapılacağını tartışıyor. Kripto para, Rusya’da “dijital mal” olabilir Öte yandan Rusya Merkez Bankası Başkan...

Rus bankacılar, 26 Mayıs tarihinde yaptıkları açıklamayla kripto paraların dolaşımda yasallaştırılması gerektiğini söylediler. Rus Sberbank’ın CEO’su Herman Gref, kripto para birimleri konusunda dürüst ve anlaşılır bir görüşme yapılması gerektiğini ifade ederek yasaklama girişmlerinin geçmişte yalnızca sorunlara neden olduğunu dile getirdi.

Rus basınında yayınlanan bir makalede Gref’in yorumu hakkında şöyle denildi: Gref, şu anda kriptokrasi konusunda yapıcı bir diyaloga girdiklerini vurguladı. Merkez Bankası, bu konuda hakkında ne yapılacağını tartışıyor.

Kripto para, Rusya’da “dijital mal” olabilir

Öte yandan Rusya Merkez Bankası Başkan Vekili Olga Skorobogatova, hükümetin kripto para birimlerine vergilendirme getirmek amacıyla vergi yasasında değişikliklere hazırlandığını söylemişti.

Rusya hükümetini kripto paraları finansal piyasalar için bir tehdit olarak görmediği, “dijital mal” olarak kabul ettiği konuşuluyor.

Rus bankacılar, perspektiflerini değiştirerek kripto paraları yasallaştırmaya çalışıyorlar.

Japonya’nın Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesinin ardından Rusya da Bitcoin’i yasal olarak tanırsa bu Bitcoin için 2. çok önemli gelişme olacak. Rusya’nın Bitcoin’i yasallaştırmasının Bitcoin’in değerinde önemli ölçüde bir artışa neden olacağı ön görülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl