Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Rusya, Bitcoin borsalarını yasaklıyor

Rusya’nın merkez bankası, dijital para birimi borsalarına erişimi kapatma çabalarını sürdürüyor. Yerel haber kaynaklarından RBC ve Reuters’ın geçtiği haberlere göre, Bank of Russia, Rusya’da dijital para birimi alma ve satma imkanı sunan tüm borsaları engellemek için ülkenin genel savcısıyla birlikte çalışıyor.   ‘Yüksek riskler taşıyor’ Bankanın başkan yardımcısı olan Sergei Shvetsov, Moskova’da düzenlenen bir konferansta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Yatırımcılar, bu kadar şüpheli enstrümanlara bu kadar kolay ve doğrudan erişmemeli. Vatandaşlarımız ve işletmeler için böyle bir kripto para biriminin bir...

Rusya’nın merkez bankası, dijital para birimi borsalarına erişimi kapatma çabalarını sürdürüyor.

Yerel haber kaynaklarından RBC ve Reuters’ın geçtiği haberlere göre, Bank of Russia, Rusya’da dijital para birimi alma ve satma imkanı sunan tüm borsaları engellemek için ülkenin genel savcısıyla birlikte çalışıyor.

 

‘Yüksek riskler taşıyor’

Bankanın başkan yardımcısı olan Sergei Shvetsov, Moskova’da düzenlenen bir konferansta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Yatırımcılar, bu kadar şüpheli enstrümanlara bu kadar kolay ve doğrudan erişmemeli. Vatandaşlarımız ve işletmeler için böyle bir kripto para biriminin bir yatırım aracı olarak kullanılmasının makul olmayan yüksek riskler taşıdığını düşünüyoruz.”

Shvetsov ayrıca, Rusya’nın Bitcoin ve diğer dijital para birimlerine alma ve satma imkanı veren sitelere girişi engelleyeceğini de belirtti.

Son dönemde dijital para birimleriyle ilgili Rusya’dan oldukça olumlu haberler geliyordu. Ülke yetkilileri, dijital para birimlerini düzenlemek için çalışma halindeydi. Rus hükümeti ayrıca, Bitcoin madenciliğinde lider ülke olma amacıyla birtakım uygulamalara başlamıştı. Bu nedenle merkez bankasından gelen bu haber kafaları karıştırdı. Önümüzdeki günlerde Rusya’nın dijital para birimleri konusunda tutumunun netleşmesi bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl