Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Google: Rusya’nın Bitcoin’e ilgisi %220 arttı, madencilikte %560, Ethereum’da %760

Google, bu yılın ilk yarısı için Rusya’daki kullanıcılarının dijital para birimleriyle ilgili arama sorgularını analiz etti. Analize göre, “Bitcoin”, “Ethereum”, “Cryptocurrency” ve “Cryptocurrecy Mining” gibi arama sorguları önemli ölçüde arttı. Sorgular, Rusya’daki bölgelere göre de ayrıldı ve bu konularda en çok arama yapan bölgeler tespit edildi. Bulgularını geçtiğimiz Perşembe günü açıklayan şirket açıklamasında şunları belirtti: “İlk dijital para biriminin 2009 yılında piyasaya sürülmesine karşın Rus kullanıcılarının bu sektöre olan ilgisindeki en büyük artış 2017 yılının ilk yarısında gerçekleşti. Ocak-Haziran ayları...

Google, bu yılın ilk yarısı için Rusya’daki kullanıcılarının dijital para birimleriyle ilgili arama sorgularını analiz etti. Analize göre, “Bitcoin”, “Ethereum”, “Cryptocurrency” ve “Cryptocurrecy Mining” gibi arama sorguları önemli ölçüde arttı. Sorgular, Rusya’daki bölgelere göre de ayrıldı ve bu konularda en çok arama yapan bölgeler tespit edildi.

Bulgularını geçtiğimiz Perşembe günü açıklayan şirket açıklamasında şunları belirtti:

“İlk dijital para biriminin 2009 yılında piyasaya sürülmesine karşın Rus kullanıcılarının bu sektöre olan ilgisindeki en büyük artış 2017 yılının ilk yarısında gerçekleşti. Ocak-Haziran ayları arasında sektörle ilgili toplam arama hacmi yüzde 250’den fazla arttı.”

Google aramalarda kaydedilen en yüksek artışın Ethereum’da olduğunu ortaya koydu. Rus kullanıcıların Ethereum ile ilgili aramalarının hacminde yüzde 760’ın üzerinde bir artış oldu. Bitcoin’le ilgili aramalar da yüzde 220 arttı.

Buna ek olarak kullanıcılar dijital para birimleri madenciliği konusunu da oldukça merak ettiler. Madencilikle ilgili aramaların toplamı yüzde 560 oranında yükseldi.

Bu konularla ilgili en çok arama Rusya’nın Khabarovsk şehrinden yapıldı.

Son olarak son günlerde Kaliningrad bölgesinde kurulması planlanan dijital para madencilik merkeziyle ilgili çıkan haberlerin ardından bu bölgede konu hakkında arama hacimleri yüzde 674 oranında artış gösterdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl