Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Rusya, Bitcoin madenciliğinde Çin’e meydan okumaya kararlı

Rusya’nın Leningrad bölgesinin valisi Alexander Drozdenko, madencilik yapmak isteyenleri, bölgedeki arazileri kullanmaya davet etti. Drozdenko, 1970’li yıllardan beri faaliyette olan ve geçtiğimiz yıl faaliyeti sona erdirilen Leningrad Nükleer Santrali’nin bulunduğu bölgeyi madencilik yapacak olan yatırımcılara tahsis edebileceğini söyledi. ‘Eski nükleer santrali, ucuz enerji ihtiyacını karşılayabilir’ Aralarında yüzlerce işadamlarının da bulunduğu 600’den fazla katılımcının yer aldığı bir forumda konuşan vali, şunu söyledi: “Bitcoin’in üretimi için özellikle geniş alanlar ve ucuz elektrik enerjisi gerekiyor. Bildiğiniz gibi LNPP-2’nin yapımı Sosnovy Bor’da tamamlanıyor ve...

Rusya’nın Leningrad bölgesinin valisi Alexander Drozdenko, madencilik yapmak isteyenleri, bölgedeki arazileri kullanmaya davet etti.

Drozdenko, 1970’li yıllardan beri faaliyette olan ve geçtiğimiz yıl faaliyeti sona erdirilen Leningrad Nükleer Santrali’nin bulunduğu bölgeyi madencilik yapacak olan yatırımcılara tahsis edebileceğini söyledi.

‘Eski nükleer santrali, ucuz enerji ihtiyacını karşılayabilir’

Aralarında yüzlerce işadamlarının da bulunduğu 600’den fazla katılımcının yer aldığı bir forumda konuşan vali, şunu söyledi:

“Bitcoin’in üretimi için özellikle geniş alanlar ve ucuz elektrik enerjisi gerekiyor. Bildiğiniz gibi LNPP-2’nin yapımı Sosnovy Bor’da tamamlanıyor ve ilk nükleer santrali ise serbest bırakılacak. Burası, ucuz enerji için tasarlanmış bir teknopark olarak kullanılabilir.”

Drozdenko’nun bu açıklamaları, Rus hükümetinin dijital para birimi madenciliğiyle çok ciddi bir şekilde ilgilendiğini ve Çin’in hakimiyetini kırmaktan kararlı olduklarını gösteriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl