Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Rus hükümeti, dijital para madencilerine elektrik maliyeti için yardım edecek

Rus gazetesi İzvetiya, Rus hükümetinin dijital para birimi madencilerine elektrik maliyeti için yardımda bulunacağını yazdı. Haberde, hükümetin Institute for Internet Development (IRI) ve Russian Association of Blockchain and Cryptocurrency (RABIK) vasıtasıyla elektrik maliyetlerini düşürme planları yaptığı kaydedildi. Haberde aynı zamanda Rusya’da önemli bir elektrik arz fazlası olmasına karşın Rusya’daki madencilik maliyetinin yüksek olduğu belirtiliyor: “Rusya’daki en büyük dijital para birimi madeni, ayda 3240 mW elektrik tüketiyor. Bölgeden bölgeye farklılık göstermekle birlikte genel olarak 1kWh’lik elektrik maliyeti 2 Ruble ile 5.3...

Rus gazetesi İzvetiya, Rus hükümetinin dijital para birimi madencilerine elektrik maliyeti için yardımda bulunacağını yazdı.

Haberde, hükümetin Institute for Internet Development (IRI) ve Russian Association of Blockchain and Cryptocurrency (RABIK) vasıtasıyla elektrik maliyetlerini düşürme planları yaptığı kaydedildi.

Haberde aynı zamanda Rusya’da önemli bir elektrik arz fazlası olmasına karşın Rusya’daki madencilik maliyetinin yüksek olduğu belirtiliyor:

“Rusya’daki en büyük dijital para birimi madeni, ayda 3240 mW elektrik tüketiyor. Bölgeden bölgeye farklılık göstermekle birlikte genel olarak 1kWh’lik elektrik maliyeti 2 Ruble ile 5.3 Ruble arasında değişiyor. Rusya’da dijital para birimlerinin yasallaştırılmasına ek olarak madencilerin çalışmaları için en uygun koşulları yaratmak gerekiyor.”

Son olarak haberde, dijital para birimlerinin sıradan insanlar için olmadığı yönündeki açıklamalara karşın Rusya’nın dijital para birimlerine ve Blockchain teknolojisine gösterdiği ilgi ve özveriye dikkat çekiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl